Bizi takip edin

Spor

2021 Dünya Mas Güreşi Şampiyonası İstanbul’da

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, şampiyonaya 9’u erkek 5’i kadın olmak üzere 14 kategoride, 12 ülkeden yaklaşık 150 sporcunun katılacağını bildirdi.

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, 2021 Dünya Mas Güreşi Şampiyonası’nın ikinci ayağının, 18-19 Eylül tarihlerinde Bahçelievler Şehit Mustafa Özel Spor Kompleksinde gerçekleştirileceğini açıkladı.

Dünya Mas Güreşi Federasyonu tarafından organize edilen ve Dünya Etnospor Konfederasyonunun ev sahipliği yapacağı organizasyonla ilgili detayları paylaşan Bilal Erdoğan, şunları söyledi:

“18-19 Eylül’de Bahçelievler Şehit Mustafa Özel Spor Kompleksi’nde gerçekleşecek şampiyonaya 9’u erkek 5’i kadın olmak üzere 14 kategoride, 12 ülkeden yaklaşık 150 sporcu katılacak. Dışarıdaki alanlarda da salgın tedbirlerine riayet etmek kaydıyla okçuluk, mas güreşi, mangala gibi benzeri oyunları ücretsiz olarak denemek için halkımızı davet ediyoruz. Hem müsabakalar izleyebilecekler hem de etkinliklerden istifade edebilecekler. Çocuklar için çok eğlenceli iki gün olacağını düşünüyoruz. Ok atabilecekler, mangala oynayabilecekler ve mas güreşi yapabilecekler.”

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X