Bizi takip edin

Manşet

Akşener önce PKK yazdı! Sonra çark etti sildi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in şehit olan askerler için yaptığı paylaşımı silmesi gündem oldu. Akşener’e paylaşımını içerisinde PKK geçtiği için ittifak ortaklarınca sildirildiği iddia edildi.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, 25 Nisan’da yaptığı paylaşımda şehit askerimize rahmet dilelerken “Alçak terör örgütü PKK ile girilen çatışma ibaresini kullanmıştı.” Akşener yaptığı paylaşımı kısa süre sonra kaldırdı. Akşener’e paylaşımını ittifak ortaklarınca sildirildiği iddia edilirken, sosyal medyada o HDP oylarıyla Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuklarında oturmanın bedeli var yorumları yapıldı.

Devam eden Pençe Yıldırım Harekatı sırasında şehit olan askerlerimiz için 29 Nisan’da bir paylaşım daha yapan Akşener, bu kez PKK’dan söz etmedi. Akşener yaptığı iki paylaşım dikkatlerden kaçmadı. Paylaşımı sonrasında eleştirilere maruz kalan Akşener’in, ne diyeceği merakla bekleniyor.

“KOLTUKLARINIZDA BİZİM SAYEMİZDE OTURUYORSUNUZ”

HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, 2019 yılında mecliste yaptığı konuşmada; “İP size söylüyorum. Size rağmen içinde bulunduğunuz ittifaka HDP ve PKK’ye gönül vermişlerin içinde olduğu insanlar size oy verdi. O koltuklarda HDP oylarıyla oturuyorsunuz!” ifadelerini kullanmıştı.

(AA)

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X