Bizi takip edin

Gündem

Bahçeli: Kim ki Türk gençliğini yok sayıyorsa, biliniz ki karanlık, kuraklık ve küstahlık içindedir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Kim ki Türk gençliğini yok sayıyorsa, biliniz ki karanlık, kuraklık ve küstahlık içindedir” dedi.

Devlet Bahçeli'ye Twitter sansürüne MHP'den açıklama - Son Dakika Haberleri İnternet

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor. Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Türk tarihi hasretini çektiğimiz eski ölümsüz bir eserdir. Gençlik aydınlık çehremizdir. Açık sözlülüğün ve kalender meşrebin omurgası onlardır. Kin ve nefretin kalplerde yuva yapmasına izin vermeyen asil Türk gençliği, bu gençliği temsilen de milliyetçi ülkücü gençliktir. Kim ki Türk gençliğini yok sayıyorsa, biliniz ki karanlık, kuraklık ve küstahlık içindedir.

Milliyetçi ülkücü gençliğin kökü Ötüken’de, kavgası da Türk-İslam düşmanlarıdır. Analarımız bacılarımız dua, huzur, sevgi ve saygı bağlarımızdır. Biz analarımıza bakınca, bacılarımızı görünce gelecek Türk neslinin ayak seslerini görüyoruz. Türk gençliği varsa, analarımızın ve bacılarımızın sayesinde vardır.

Bugün Batı dünyasına hakim olan sosyal ve ekonomik mimarı, bunun yanında değerler sistemi, büyük çapta tatminsizlik ve huzursuzluklara yol açmaktadır.
İnsan gün geçtikçe sadece yiyip içen, sadece diğer temel ihtiyaçlarının peşinden koşan, insani ve vicdani felaketlere tamamiyle sessiz kalan, niçin var olduğunu, neden yaşadığını düşünmeye fırsat bulamayacak şekilde sürüklenip giden bir felaket döngüsünün içindedir.
Zillet İttifakı’nın kurduğu kumar masasında kartlar açık oynanmaktadır. Bu masada hile vardır, dalavere vardır, dümencilik vardır. Hıyanetin daniskası vardır. Zillet İttifakı’nı oluşturan partiler gün aşırı birbirlerini ziyaret ediyorlar, birbirlerine sürekli gidip geliyorlar, yoklama yapıyorlar. Ancak arka kapıda birbirlerine kazık atıyorlar. Bir yapmadıkları kısırlı, pastalı, altın günleriydi.
Zannediyorum bu gidişle onu da gerçekleştirecekler. Toplanıp toplanıp dağılıyorlar. Muğlak ifadelerle gürültü kirliliğine neden oldukları da ortadadır.
Güçlendirilmiş parlamenter sistem toplantıları için üçüncü kez bir araya gelmişlerdir.
HDP’yi masa altında tutarak sözde bir uzlaşmaya vardıklarını açıklamışlardır. Uzlaşma doğru hedefler üstünde olur. Allah için söyleyiniz, bunların neresi dürüst? Neresi temiz? Neresi düzgün?
İP Başkanı, yeni yönetim sisteminde yer almayan bir göreve mahkum ve mecbur edilen bir zavallıdır. Bunlar birbirlerini kandırmakla, arkalarından film fırıldak çevirmekle meşguldürler.
CHP’nin gizli gündeminde anayasanın ilk dört maddesini kaldırmak esastır. CHP Genel Başkanı’na soruyorum, soru 1: Anayasadan Atatürk’ü çıkarmayı düşünüyor musunuz? Anayasaya hakim olan Türk ismini tasfiye etmeyi planlıyor musunuz? Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kavramı yerine Türkiye Cumhuriyeti insanı kavramının getirilmesini amaçlıyor musunuz?
Bu bölücü ahmaklar nerede yaşıyorlar? Hadiselere nereden bakıyorlar bilemiyorum ama benim ağzımı kapatacak bir babayiğit henüz anasının karnından doğmadı.
Ana dilde eğitim, anayasal teminat altında yeni bir ortaklık devleti kurulması, İmralı canisine özgürlük talepleri, etnik kimliklerle bölücü siyasetin yoğunlaşması karşısında Cumhur İttifakı karşısında tek nefes, tek yürek olacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın sağlığı üzerinden polemik yaparak, yalan ve tevziratları yayarak aşağıların aşağısına düşenlere and olsun itibar etmeyeceğiz.

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X