Bizi takip edin

Manşet

Bahçeli’den HDP ve muhalefete yönelik sert açıklamalar

MHP Lideri Bahçeli grup toplantısında yaptığı konuşmada HDP ile ilgili olarak “Bu kanlı ve karanlık sayfa açılmamak üzere kapatılmalıdır” dedi. Bahçeli, Türkiye İşçi Partisi İstanbul Milletvekili Ahmet Şık’ın “Bu devlet katil, bu devleti yıkmamız gerekiyor” şeklindeki ifadesine tepki gösterdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Sözlerinin başında Marmara Denizi’nde yaşanan müsilaj sorununa değinen MHP Genel Başkanı Bahçeli, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca açıklanan “Marmara Denizi Eylem Planı”nı desteklediklerini belirterek, “Siyasi partilere düşen öncelikli görev bu meseleyi istismar etmemektir.” dedi.

HERKESİ İLKELİ MUHALEFET ANLAYIŞINA DAVET EDİYORUZ

Bahçeli, konuşmasının devamında eski Başbakan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun sözlerini eleştirdi. “Devletin en üst makamlarında görev alanların mahremiyetlerine emanet olan konuları uluorta konuşmaları münafıklık alametidir” diyen Bahçeli, “Türkiye’de başbakanlık yapmış bir şahsın, kendisiyle birlikte mezara gitmesi gereken sırları döküp saçması, bu devletin kimlerin elinde kaldığına delildir. Ketumiyet yoksa karakter yoktur. Serok Ahmet böyle biridir. Gelecek Partisi’ndekilere tavsiyem, bu Serok’un yanında sakın konuşmayın. Aman ha sır verme gafletine düşmeyin” ifadesini kullandı.

Bahçeli, bugün Türkiye’nin en önemli sorununun siyasetin kendi içide neden olduğu açmazlar olduğunu söyledi. “CHP’nin hali tamı tamına budur. Zillet ittifakı siyasetini Türkiye’ye karşı konumlandırmıştır. Organize suç örgütlerine sözcülük yapan kişiliksiz bir muhalefet vardır. Bu vatan düşmeyecek, Türk milleti zillete boyun eğmeyecektir” diye konuşan Bahçeli, şöyle devam etti:

“CHP ve İP’in siyasi idaresi güdümlüdür. Bunların rotasını belirleyen temelsiz isnatlar, küresel senaryolardır. CHP ile İP’in gizli ortağı HDP, cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda ortak aday çıkarmanın ciddi bir ortaklık olacağını ortaya çıkarmıştır. HDP, CHP ile İP’i çoktan kafeslemiş, üzerlerine de kilidi vurmuştur. Bunların ayağa kalkmaya mecalleri kalmamıştır. Şu anda kamuoyunu hazırlama süreci devrededir. HDP’nin CHP ile İP’i bir karara zorlaması son zamanlarda iyice yoğunlaşmıştır. 2023 seçimlerinde ne olacağından daha önce çözümü milli ve hukuki aciliyet olan devasa bir sorun vardır.

HDP’NİN KAPATILMASI ARTIK HUKUKUN KONUSUDUR

Bahçeli Hdp ile ilgili ise; “HDP’nin kapatılma süreci ile bölücü milletvekillerinin dokunulmazlık dosyalarının görüşülmesi maalesef savsamaktadır. Bundan sonra bütün gözler Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) çevrilecektir. İkinci kez iade seçeneği de kalmamıştır. HDP’nin kapatılması artık hukukun konusudur. Bu kanlı ve karanlık sayfa açılmamak üzere kapatılmalıdır. Bölücü milletvekillerinin dokunulmazlık dosyalarının TBMM’de görüşülüp karara bağlanması neden gecikmektedir?” dedi.

LAYIK OLDUĞU YER GAZİ MECLİS’İN ÇATISI DEĞİL, PARMAKLIKLARIN ARKASIDIR 

Bahçeli, Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili Ahmet Şık’ın “Bu devlet katil, bu devleti yıkmamız gerekiyor, evet, Türkiye Cumhuriyeti devleti bir katil devlettir” şeklindeki ifadesini de eleştirdi. Bahçeli, bu konudaki tepkisini “Böyle bir alçak, TBMM’de bizimle aynı havayı teneffüs ediyor. Devlete katil diyen bu soysuz, devletin her imkanından istifade ediyor. HDP’lilerin fütursuzluğundan cesaret alan bu suçlu bilmelidir ki, Türkiye Cumhuriyeti katil olsaydı bugün bulunduğun yer TBMM değil, mezarlık olurdu. İktidarı zayıflatacak her türlü politikayı meşru gören bu bölücünün layık olduğu yer Gazi Meclis’in çatısı değil, parmaklıkların arkasıdır” diye dile getirdi.

(AA)

 

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X