Bizi takip edin

Covid19

Aşılamaya iki grup daha dahil edildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, müzisyen, film ve dizi prodüksiyon ekipleri ile üniversitede görevli öğretim üyeleri ve personellerinin, yarından itibaren aşılanmaya başlanacağını duyurdu.

Tüm dünyayı etkisi altına koronavirüs salgınının yenebilmek için aşılama çalışmaları sürüyor. Türkiye’de ise aşılamada yeni safhaya geçiliyor. Bu kapsamda; müzisyen, film ve dizi prodüksiyon ekipleri yarından itibaren aşı olmaya başlayacak.

Türkiye’de aşılamada yeni bir aşamaya geçiliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, üç grubun daha yarından itibaren aşılanmasına başlanacağını açıkladı.

Buna göre, müzisyen, film ve dizi prodüksiyon ekipleri yarından itibaren aşı olacak.

Üniversitelerin eylülde yüz yüze eğitime başlayabilmesi için öğretim üyeleri ve üniversite personelleri de yarından itibaren aşılanacak.

“SALGINI ÜLKEMİZİN GÜNDEMİNDEN ÇIKARACAĞIZ”

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Aşı programımızda bir grubun daha aşılanmasına başlıyoruz. Müzisyen, film ve dizi prodüksiyon ekipleri yarından itibaren aşı olmaya başlayabilecekler. Her geçen gün yeni meslek ve yaş grupları eklenerek ülkemizi en kısa sürede salgın gündeminden çıkaracağız. Bu güce güvenin” ifadelerini kullandı.

 

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X