Bizi takip edin

Dünya

Belçika’da iş arayanlara ‘YouTuber’ kursu açılıyor

Belçika’da Brüksel-Başkent Bölgesi’nin mesleki eğitim kurumu, iş arayanlar için ‘YouTuber’  kursları vermeye başlayacak.

Belçika’da Bruxelles Formation adlı kamu kuruluşu tarafından başlatılacak ‘Kendiniz veya şirketiniz için YouTuber’ kursunda, kişilerin Youtube kanalı kurmak veya içerik oluşturmak için gerekli becerileri edinmeleri amacıyla eğitim sağlanacak. Eğitimlerde görüntü, ses, yayıncılık ve dijital pazarlama alanlarına ağırlık verilecek.

Brüksel-Başkent Bölgesi’nin İstihdam ve Mesleki Eğitim Bakanı Bernard Clerfayt, kursla ilgili bilgi verirken, “YouTube gibi internet üzerindeki yeni medya ortamları bugün artık gereklilik. Tüketicilerin yüzde 70’i bir ürün veya hizmet hakkında bilgi almak için artık bu tür ortamlara başvuruyor. Bu yüksek oran da kursumuzun gerekliliğini ortaya koyuyor” dedi.

Yüksek takipçi sayısı bulunan Belçikalı YouTuber gençler, kurslara davet edilerek katılımcılara eğitim vermeleri ve tecrübelerini paylaşmaları istenecek. Kurslar 12 hafta sürecek. Kursiyerler, eğitimlerinin bitiminde bir şirkette 8 hafta staj yapacak.

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X