Bizi takip edin

Magazin

Black Widow’un yönetmeni filmin sonundaki “senaryo boşluğunu” açıklığa kavuşturdu: “Kasten yaptık”

Black Widow’un yönetmeni Cate Shortland, filmin sonunda senaryo boşluğu olduğu yönündeki iddialara yanıt verdi.

Black Widow'un Iron Man 2'deki rolü hayranların gördüğünden fazlasına  işaret ediyor | Independent Türkçe

Marvel Sinematik Evreni’nin filmi, Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı’nda (Captan America: Civil War) yaşanan olayların sonrasında geçiyor. Filmde Scarlett Johansson, Natasha Romanoff’u yani Black Widow’u canlandırıyor.

Natasha filmde çocukluk “ailesiyle” yeniden bir araya geliyor ve Dreykov (Ray Winstone) liderliğindeki eski bir Sovyet suç çetesini deviriyor.

Filmin alt planlarından biri, Kahramanların Savaşı’ndaki barış anlaşmalarını ihlal ettiği için hükümet tarafından aranan Natasha’yı yakalamaya çalışan ABD’li general Thaddeus Ross’a odaklanıyor.

Filmin doruk noktasında Natasha, “Red Room” (Kırmızı Oda) diye bilinen ve kötü karakterin artık ortadan kalmış olan karargahının yeriyle ilgili Ross’u uyarıyor. ABD ordusu yaklaşırken Natasha da nihayet Ross ve adamlarıyla yüzleşmeye hazır görünüyor. Bununla birlikte, film zamanda iki hafta ileri atlayıp Natasha’yı açıklanamaz biçimde özgür ve zarar görmemiş halde gösteriyor.

The Wrap’a konuşan Shortland işte bu boşluğu ele aldı. Yönetmen, “Kasıtlıydı çünkü seyircinin bir diğer dövüşle yorulması yerine akılda Natasha’nın nasıl kurtulduğu sorusunu bırakmak istedik” dedi.

Black Widow şimdi sinemalarda ve Disney Plus’ın Premiere Access (Prömiyer Erişimi) hizmeti aracılığıyla ücretli izlenebiliyor.

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X