Bizi takip edin

Manşet

Bukele’den Türkiye’ye övgü dolu sözler: İyi bir lideriniz var

El Salvador Cumhurbaşkanı Bukele, “Herkes Türk kültürünü Türk tarihini, Osmanlı İmparatorluğu’nu tanır. Bunun sebebi de Türkiye’nin çok hızlı büyümesi ve büyük bir sistem olması. Bu da sayın Erdoğan sayesinde gerçekleşti.” dedi.

 

El Salvador Cumhurbaşkanı Nayib Bukele, Türkiye’ye resmi ziyarette bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak gelen Bukele, Türkiye ve Başkan Erdoğan hakkında övgü dolu sözlerde bulundu.

“20 YIL ÖNCEKİ TÜRKİYE, ŞİMDİKİ TÜRKİYE DEĞİL”

Bukele, Gerçekten benim için Türkiye’de bulunmak benim için büyük bir mutluluk. Türkiye tarihini insanı takdir ediyoruz. Bir süre boyunca dünyayı fethettiğini de biliyoruz. Ve bu ruh tekrar büyüyor. 20 yıl önceki Türkiye, şimdiki Türkiye değil. Türkiye hızla büyüyor. Ekonomide ihracatta görebilirsiniz.

“TÜRK ÜRÜNLERİNİ HER YERDE GÖREBİLİRSİNİZ”

Türk ürünlerinin her yere ihraç edildiğini görebilirsiniz. Sayın Cumhurbaşkanı El Salvador’dan bahsetti, bizim ülkemiz küçük ama bir yılda ticaret hacmimiz yüzde 80 arttık. Benim babam birden ikiye geçmekle bir milyondan iki milyona geçmek de aynı şeydi derdi.

“İYİ BİR LİDERİNİZ VAR”

Biz Türkiye’nin ürünlerini, televizyon ürünlerini, kültürünü ülkemizde görüyoruz. El Salvador’da herkes Türk kültürünü Türk tarihini, Osmanlı İmparatorluğu’nu tanır. Bunun sebebi de Türkiye’nin çok hızlı büyümesi ve büyük bir sistem olması. Bu da sayın Erdoğan sayesinde gerçekleşti. Sizin güçlü ruhlu insanlarınız ama iyi bir de lideriniz var. Bu yüzden de burada olmaktan çok mutluyuz, çok onurluyuz bu şekilde de ağırlanmaktan.” dedi. (AA)

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X