Bizi takip edin

Manşet

Çelik: Saygısızlık ve bağnazlık bir diplomasi yöntemi değildir

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias bugün Türkiye’ye gelerek siyasi temaslarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşen Dendias, sonrasında Çavuşoğlu ile birlikte ortak basın toplantısı yaptı.

YUNAN BAKAN TÜRKİYE’Yİ HEDEF ALDI

Toplantıda konuşmaya ilk olarak Çavuşoğlu başlarken, Çavuşoğlu konuşmanın başından sonuna kadar yapıcı ve olumlu sözler kullandı. Daha sonra söz olan Dendias, Çavuşoğlu’nun yapıcı diyaloglarına rağmen Türkiye’yi hedef aldı. Konuşmasının neredeyse tamamında Türkiye’yi suçlayan Dendias, yapıcı diyalogdan uzak bir tavır takındı.

ÖMER ÇELİK’TEN DENDİAS’A TEPKİ

Çavuşoğlu, Türkiye’yi suçlayan Dendias’a gereken cevabı verirken, Dendias’ın bu tutumu eleştirilerin hedefi oldu. Son olarak AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak Dendias ile Yunansitan’a tepki gösterdi.

“SAYGISIZLIK VE BAĞNAZLIK DİPLOMASİ YÖNTEMİ DEĞİLDİR”

Çelik yaptığı paylaşımda, “Saygısızlık ve bağnazlık bir diplomasi yöntemi değildir. Saygısızlık ve diyalog yan yana durmaz. Bağnazlığın dolaştığı yerde diplomasi bulunmaz” ifadelerine yer verdi. (AA)

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X