Bizi takip edin

Manşet

Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO zirvesini değerlendirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar’da restorasyonu tamamlanarak ibadete açılan Şehriban Hatun Camii’nde konuştu. Erdoğan, NATO zirvesine değinerek ABD Başkanı Joe Biden ile gerçekleştireceği görüşmede iki ülke arasındaki ilişkileri ele alacaklarını söyledi.

Açılış sonrası gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, açıklamalarının satır başları şöyle;

NATO Zirvesi’nde öncelikli olarak NATO ülkeleri olarak neler yaptık neler yapıyoruz neler yapacağız bunlar gündeme gelecek. Türkiye NATO ülkeleri arasında ilk 5’te yerini alan güçlü bir ülke.

Türkiye-ABD arasındaki ilişkileri sayın Biden ile ele alma imkanı bulacağız. İkili görüşmelerimiz var. İngiltere, Fransa, Almanya, Letonya başbakanları cumhurbaşkanları ile görüşmelerimiz olacak. Bu sayı artar eksilmez. Böyle bir zincir ikili bir şekilde orada görüşmeleri devam ettireceğiz.

Bir de NATO üyeleri olarak orada sunumlarımız olacak. Bu sunumları müteakiben de basın açıklamamızı NATO zirvesinden sonra yapacak ve daha sonra da en son görüşmemiz Biden ile olacak.

Bu görüşmenin ardından da Azerbaycan’a geçeceğiz. Orada da malum önce Fuzuli’ye gideceğiz. Daha sonra İlham Aliyev kardeşim ile Şuşa’da buluşarak iki ülke olarak aramızda sözleşme imzalayacağız. Bu da Türkiye Azerbaycan arasında kapsamlı bir sözleşme olacak.

Azerbaycan’dan sonra da Antalya’da Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Liderler Zirvesi’ne katılacağız. Sonrasında da tekrar mesaimize başlayacağız.

(AA)

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X