Bizi takip edin

Ekonomi

Erdoğan: Onları asla bu topraklardan kovmayacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MÜSİAD’ın düzenlediği programa katıldı. Erdoğan; “Suriye’den savaştan çıkıp ülkemize sığınan bu kardeşlerimize sonuna kadar sahip çıkacağız. Biz onları asla bu topraklardan kovmayız, kovmayacağız” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Şu anda 1 milyar dolar ve üstü değerlemeye ulaşan girişim sayımız 6’ya ulaştı. İstihdamda 30 milyonun üstüne çıktık. Başarı çıtasını sürekli yukarıya taşıyan iş dünyamızın yolu da bahtı da açıktır. 20 sene önce 365 günde ancak 36 milyar dolar ihracat yapabilen Türkiye, bu rakamı 30 günde gerçekleştirebilir seviyede.

Üretimini ülkemizde gerçekleştireceğimiz 919 yüksek teknolojili ürün belirledik.

31 PROJENİN DESTEKLENMESİNE KARAR VERDİK

Türkiye’ye büyük kazanımlar sağlayacak 31 projenin desteklenmesine karar verdik. Türkiye’yi kritik teknolojilerin pazarı haline getirmeyi adım adım gerçekleştireceğiz.

HEDEF EN AZ 100 BİN BRİKET EV İNŞA ETMEK

Biz, muhacirlik ve ensar olma kabiliyetinin ne olduğunu en iyi bilen bir kültürün mensuplarıyız. Briket evlerde 600-650 evin orada inşa edilmesi sizin attığınız bu güzel adımlar bir tanesidir. Suriye’nin kuzeyinde hedef en az 100 bin briket ev inşa etmek.

ASLA BU TOPRAKLARDAN KOVMAYACAĞIZ

Suriye’den savaştan çıkıp ülkemize sığınan bu kardeşlerimize sonuna kadar sahip çıkacağız. Kendileri arzu ettikleri zaman vatanlarına dönebilirler ama biz onları asla bu topraklardan kovmayız, kovmayacağız. Onları katillerin kucağına atmayacağız.

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X