Bizi takip edin

Manşet

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC’de gençlerle buluştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan ziyaret ettiği KKTC’de gençlerle buluştu. Erdoğan gençlere, “Kimsenin malında gözümüz yok, biz sadece kendi geleceğimizi inşa etmenin peşindeyiz” dedi. Sürekli sözünden dönenlerin buradaki erdemli duruşu göreceğini söyledi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti başkenti Lefkoşa’da gençlerle bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

“Biz sadece kendi haklarımızı korumanın peşindeyiz”

Açık konuşuyorum, bu gençliğin önünde durabilecek, buradaki azim ve heyecanı engelleyebilecek hiçbir güç tanımıyoruz. Millet olarak yürüttüğümüz her mücadelede olduğu gibi Kıbrıs’ta da kimsenin hakkında, hukukunda, malında, geleceğinde bizim gözümüz yok. Biz sadece kendi haklarımızı korumanın, kendi geleceğimizi inşa etmenin peşindeyiz. Sürekli sözünden dönenleri, sürekli oyunbozanlık yapanları, sürekli şımarıklık edenleri koruyup kollayanlar eninde sonunda buradaki erdemli duruşu görecek, kabullenecek, gereğini yerine getirecektir. İşte o güne kadar haklarımızı almak için hep birlikte durmadan dinlenmeden çalışacağız, mücadele edeceğiz. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.”

KKTC’li gençlerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan,  “Kıbrıs denilince aklınıza ne geliyor” sorusuna şu yanıtı verdi:

‘Bir gece ansızın gelebilirim’ şarkısını armağan ettiler

Programa katılan gençlerden biri, milli mücadele döneminde Rumların radyolarından Kıbrıs Türk halkının moralini bozmak için “Bekledim de gelmedin” şarkısının çalındığını hatırlatarak, “Bizler de kendi radyolarımızdan ‘Bir gece ansızın gelebilirim’ şarkısını çalarak, Rumlara Türkiye’nin bir gece ansızın ensesinde olacağı korkusunu yaşattık. Ana vatan Türkiye’ye inancımız tam olmuştur. Her zaman yardımlarınızla yanımızda bulunmuş oldunuz.” dedi.

Programa katılan gençler, “Bir gece ansızın gelebilirim” adlı şarkıyı Erdoğan’a armağan etti. (AA)

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X