Bizi takip edin

Manşet

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İzmir’e müjde

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir depremi sonrası depremzedelere tahsis edilecek konutların tesliminin 26 Kasım tarihinde yapılacağını söyledi.

İzmir’de 30 Ekim 2020 tarihinde meydana gelen depremin ardından bölgede yaraların sarılması için büyük bir çalışma başlatıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatının ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı harekete geçti ve depremzedeler için konutların inşasına hızla başlandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TESLİM TARİHİNİ AÇIKLADI

12 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan konutlarla ilgili bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, teslim tarihini açıkladı.

“İzmir’de 7 ayrı bölgede bin 391 konut, 302 dükkan inşa ettik. İzmir depreminden sonra yapılan yeni konutları 26 Kasım’da teslim edeceğiz.” diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sözlerime Cuma günü bizzat yerinde sevinçlerini paylaşacağım, İzmirli kardeşlerimle başlamak istiyorum. 30 Ekim’de İzmir’de acı bir deprem yaşadık. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Depremi ilk anından itibaren hükümet olarak tüm imkanlarımızla vatandaşlarımızın imdadına koştuk.

“İZMİR’DE YAPILAN KONUTLARI 26 KASIM’DA TESLİM EDECEĞİZ”

İzmir’de 7 ayrı bölgede bin 391 konut, 302 dükkan inşa ettik. İzmir depreminden sonra yapılan yeni konutları 26 Kasım’da teslim edeceğiz.”zıjşş

 

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X