Bizi takip edin

Manşet

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gençlerle şiir gecesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş’ta şiir gecesi programına katıldı. Erdoğan, şiir yazmadığını ancak şiir okuduğunu söyledi ve Mehmet Akif Ersoy’a ait bir şiir okudu.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş ‘Yedi Güzel Adam Müzesi’nde gerçekleştirilen ‘Gençlerle Şiir Gecesi’ programına katıldı. Programda gençlere şiir okuyan Erdoğan, gençlerin sorularını da yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, programda gençlerle anılarını da paylaştı. Programda zaman zaman duygu dolu anlar yaşayan Erdoğan, gençlerin sorularına verdiği esprili yanıtlarla katılımcıları güldürdü. Programda Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da Neşet Ertaş’a ait bir türküyü seslendirdi.

MEHMET AKİF ERSOY’UN ŞİİRİNİ OKUDU

Bu bakımdan örnek teşkil etmesi için Mehmet Akif Ersoy’un bir şiirini okumak istediğini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu şiirin kendisinde derin hatırası olduğunu ifade etti.

Öğrencilik yıllarında liseler arası şiir okuma yarışmasında rahmetli edebiyat hocası Prof. Dr. Osman Öztürk’ün kendisine bu şiiri okumasını tavsiye ettiğini dile getiren Erdoğan, şiirin Asımın Nesli içinden bir bölüm olduğunu kaydetti.

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X