Bizi takip edin

Manşet

Bahçeli: İzmir il binasına yapılan saldırı, toplumun sinir uçlarını test eden kalleş bir tertiptir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “HDP’nin İzmir il binasına yapılan saldırı kanlı bir prova, toplumun sinir uçlarını test eden kalleş bir tertiptir” diyerek olayın içyüzünün mutlaka deşifre edilmesi gerektiğini aktardı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından HDP’nin İzmir il binasına yapılan saldırı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

“Toplumsal barış ortamımızı sabote etmek isteyenler bu kez İzmir’de sahneye çıktı”

“Toplumsal huzur ve iç barış ortamını sabote etmek isteyen karanlık emellerin bu defa İzmir’de sahneye çıktığını söyleyen Bahçeli şunları aktardı:

“Türkiye’nin karışmasını; etnik, ideolojik ve siyasi fay hatlarının kırılarak fitne depremlerinin oluşmasını hedefleyen iç ve dış provokasyonlar devreye alınmıştır. Suçluların menfur eliyle, sokakların melun izbeliğinde hıyanet ve husumet arayışına çıkan mihraklar bugün İzmir’de ateşle oynamaya kalkışmışlardır. Bu haliyle HDP’nin İzmir il binasına yapılan saldırı kanlı bir prova, toplumun sinir uçlarını test eden kalleş bir tertiptir.”

“Bu vahim olayın içyüzü mutlaka deşifre edilmeli”

NE OLMUŞTU?

İzmir’in Konak ilçesi Şair Eşref Bulvarı’ndaki iş merkezinin 2. katında bulunan HDP İzmir İl Başkanlığı’na giren silahlı saldırgan, tabancayla etrafa ateş açtı.

PARTİ ÇALIŞANI HAYATINI KAYBETTİ, SALDIRGAN YAKALANDI

İzmir İl Başkanlığı’nın camlarının kırıldığı saldırının ardından iş merkezinin çatı katına çıkan saldırgan Onur Gencer gözaltına alındı.

İş merkezinin etrafını güvenlik kordonuyla çevreleyen ve il başkanlığında inceleme yapan polis ekipleri, bir kişinin hayatını kaybettiğini belirledi.

Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edilirken şüpheli O.G.’nin, içeride parti çalışanı Deniz Poyraz’ı öldürdüğü belirlendi. (AA)

 

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X