Bizi takip edin

Covid19

Dünya Sağlık Örgütü’nden Türkiye’ye tebrik

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Direktörü Hans Kluge ile video konferans yöntemiyle bir araya geldi. DSÖ Avrupa Direktörü Kluge, uluslararası anlamda gösterilen iş birliği ve aşılama çalışmalarındaki başarısı nedeni ile Türkiye’yi tebrik etti.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Direktörü Dr. Hans Kluge ile video konferans yöntemiyle bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmede, COVID-19 pandemisine ilişkin küresel ve bölgesel gelişmeler, ülkemizde yürütülen çalışmalar, Türkiye’deki aşı çalışmaları ve aşılama programı ile salgın sonrası dönemin şekillendirilmesi gibi birçok konu ele alındı.

Sözlerine “Türkiye Cumhurbaşkanlığı’nın gösterdiği liderlikten ve alınan kararlı önlemlerden, COVID-19 vakalarının düşürülmesine kadar bütün çabalardan dolayı sizi tebrik etmek isterim” diyerek başlayan DSÖ Avrupa Direktörü Kluge, uluslararası anlamda gösterilen iş birliği ve dayanışma için Türkiye’ye teşekkür etti.

“AŞILAMADAKİ HIZINIZDAN DOLAYI TEBRİK EDERİM”

Türkiye’nin 100’den fazla ülkeye ve onlarca uluslararası örgüte destek verdiğini vurgulayan Kluge,

“COVID-19 aşılamasını hızlı bir şekilde gerçekleştirmenizden dolayı sizi tebrik etmek isterim” dedi. Ayrıca bu çabanın küresel anlamda hızlandırılması gerektiğinin altını çizdi.

“KENDİ AŞIMIZI GELİŞTİRME ÇABALARIMIZ HIZLA DEVAM EDİYOR”

Bakan Koca konuşmasında, salgını yenmenin yolunun sıkı ve çok hızlı bir aşı çalışması olduğunu vurguladı. Ve, “Türkiye olarak aşı temin politikamız ve aşılama faaliyetlerimizi sıkı bir şekilde yürütüyoruz. Kendi aşımızı geliştirme çalışmalarımız bütün hızıyla devam ediyor. Aşılama konusunda oldukça iyi bir konumda olduğumuzu belirtmek isterim. Sonbahara kadar yürüteceğimiz etkili kampanyalarla oldukça önemli bir yol kat edeceğimizi düşünüyorum. Bugün için de günlük 1 milyon doz aşıyı geçeceğimizi tahmin ediyorum” dedi. (AA)

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X