Bizi takip edin

Eğitim

Erdoğan: Biz kuru kuruya söz vermeyiz! Biz yaparız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3600 ek gösterge konusunu gelecek yılın sonuna kadar çözüme kavuşturmayı planladıklarını söyledi. Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu’na tepki göstererek “Sen neyin sözünü veriyorsun ya? Bu iş bizim işimiz. Biz kuru kuruya söz vermeyiz. Biz yaparız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi ve 50 Ar-Ge Merkezi’nin Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada 3600 ek gösterge konusuna da değindi.

Geçen ay 20 bin öğretmen ataması yaptıklarını, 15 bin öğretmen ataması daha yapacaklarını ifade eden Erdoğan, “Aynı şekilde öğretmenlerimizi de kapsayan 3600 ek gösterge meselesini önümüzdeki yılın sonuna kadar çözüme kavuşturmayı planlıyoruz” dedi.

Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “3600 ek göstergeyi ilk dillendiren benim. Erdoğan, hazırladığı seçim bildirgesinde 3600 ek göstergeyi vereceğini ifade etti. Ancak yıl 2018’di. Hala 3600 ek göstergeyi getirmiyor. Kaç yıl oldu neden getirmiyor? Ben söke söke 3600 ek göstergeyi getirteceğim” şeklindeki açıklamasına atıfta bulunarak şunları söyledi:

“Bunun üzerinde tabii çok spekülasyonlar yapılıyor. Ana muhalefetin başındaki zat ‘Bu sözü ben verdim’ falan filan… Sen neyin sözünü veriyorsun ya? Bu iş bizim işimiz. Biz kuru kuruya söz vermeyiz. Biz yaparız.”

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X