Bizi takip edin

Manşet

Erdoğan: Her şehir hastanemizi birer marka haline getireceğiz

Türkiye’nin en büyük şehir hastaneleri arasında yer alan Etlik Şehir Hastanesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı törenle açıldı. Törende konuşan Erdoğan; “her şehir hastanemizi ulusal ve uluslararası düzeyde birer marka haline getireceğiz” dedi.

Türkiye’nin en büyük şehir hastaneleri arasında yer alan Etlik Şehir Hastanesi bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açıldı.

Erdoğan’ın burada yaptığı konuşmadan öne çıkanlar şöyle:

“Ankara’ya ikinci şehir hastanesini kazandırmamıza faydası olan herkesi tebrik ediyorum.

Biz Etlik Şehir Hastanesi sağlık alanındaki devrimlerden biri olarak kabul ediyoruz. Bu dev hastane adeta bir sağlık şehridir. Biz Ankara’da sadece Etlik Şehir Hastanesi’yle kalmadık. Bir de Bilkent’i kurduk. Hastanemiz sadece vatandaşlara değil çalışanlara da en üst konforu sağlayacak.

Bu bay Kemal’den bu ülkeye hayır gelir mi? Sosyal Güvenlik Kurumu’nun başında sen ne yaptın ki ülkenin başında bir şeyler yapabileceksin.

Son asrın en büyük sağlık krizini alnımızın akıyla yönettik. CHP ne yaptı, Adana’da hal alanını şehir hastanesi diye millete satmaya çalıştılar. Çadırdan hastane olur mu? Bay Kemal’e göre olur çünkü hayatı böyle geçti.

Her şehir hastanemizi ulusal ve uluslararası düzeyde birer marka haline getireceğiz. Türkiye’nin kaybetmeyi göze alacak tek bir evladı yoktur. Hiç kimsenin bu mümtaz hazineyi elimizden almasına rıza göstermeyeceğiz.

Türkiye’nin önümüzdeki 100 yılı için en doğru kararı vereceğine inanıyorum. Eskiden beri gelişmiş ülkelerle mukayese ederek hayıflanan bir kesim vardı. Son dönemde sosyal medya mecralarında yine gelişmiş ülke güzellemelerinin yapıldığını görüyoruz. Sırf daha iyi bir arabaya binmek için yurt dışına gidenlere acıyarak bakıyoruz.

Gelişmiş ülkelerin soygun tarihi bir yana bırakıyorum, güvenlik ve refah sırça köşklerinin yaşanan her küresel sıkıntıda çatladığını görüyoruz.

Türkiye gelişmiş ülke vatandaşlarının da sığınağı oldu. Dünyanın dört yanından gelenleri misafir ediyoruz”

 

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X