Bizi takip edin

Manşet

Erdoğan: Türkiye’ye yatırım yapan kimse pişman olmaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana’da temel atma ve yapımı tamamlanan projelerin toplu açılış törenine katıldı. Erdoğan törende yaptığı konuşmada; “Türkiye’ye yatırım yapan kimse pişman olmaz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar:

Yaklaşık 2,2 milyar liralık kamu yatırımı ile 1,8 milyar liralık özel sektör yatırımlarının açılışını yapıyoruz. Salgın döneminde inşası tamamlanarak faaliyete geçen 26 fabrikanın da açılışını yapıyoruz.

İhracatımız her ay rekorlar kırarak artıyor. Fabrikalarımız harıl harıl çalışıyor, istihdamda salgın dönemine rağmen artış var. Yükselen her yeni fabrika bacası geleceğimize daha güvenle bakmamızı sağlıyor.

Türkiye’ye yatırım yapan kimse pişman olmaz. Kapılarımızın yatırım yapmak isteyen herkese açık olduğunu söylemek istiyorum.

Bay Kemal, bak, fabrika yok diyordun, 26 fabrika daha açıyoruz. Bu başarının arkasındaki güç özel sektörümüzdür.

Milletimiz bizden yatırım istiyor, işte yatırım. Milletimiz bizden üretim istiyor, işte üretim. Milletimiz bizden istihdam istiyor, işte istihdam. Milletimiz bizden güvenlik ve huzur istiyor. İşte güvenlik, işte huzur. Milletimiz istiyor, biz de yapıyoruz.

Sıkıntılarımız elbette var, ama hamdolsun hepsinin çözümü bizde mevcut. Gelişmiş ülkeler başta olmak üzere tüm dünyanın ekonomik sorunların ateşiyle kavrulduğu bir dönemden geçiyoruz. Biz ülkemizin en az hasarla ve kazanımlarla bu dönemi geride bırakması için çalışıyoruz.

Amerika’nın, İngiltere’nin halini görüyorsunuz değil mi? Benzin yok benzin. Almanya’da kuyruklar, Fransa’da kuyruklar, yiyeceklerini bulamıyorlar, Türkiye’de böyle bir sorun yok.

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X