Bizi takip edin

Manşet

Erdoğan: Üniversitemizin manevi boyutunu güçlendiren bir eser

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Camisi’nin açılış törenine katıldı. Muhteşem bir mescidin açılışını yaptıklarını belirten Erdoğan, mabedin üniversitenin manevi boyutunu güçlendirdiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarının satır başları şöyle:

Gerçekten muhteşem bir mescidin açılışını yapıyoruz. Bu mescidin yapımında emeği geçenleri şahsım ve milletim adına tebrik ediyorum. Buranın yapımında Ziraat Katılım’ın önemli katkıları oldu. Onlara da teşekkür ediyorum.

Burada Gülhane Üniversitesi Hastanesi’nin içinde böyle bir mabedin olması, üniversitemizin manevi boyutunu güçlendiren bir eser olması bakımından çok önemli.

Öğrencilerimizin, gerek kız gerek erkek, onlar için de hazırlanmış olan çalışma mekanlarının gayet iyi olduğunu gördüm. Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nin içerisindeki bu güzel eserin Ankaralılara hayırlı olmasını diliyorum.

GÜLHANE CAMİİ’NİN ÖZELLİKLERİ

Gülhane Camii, Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin Gülhane Külliyesi içerisinde, 4 bin metrekare üzerinde bin metrekare olarak tasarlandı ve inşa edildi.

Selçuklu mimarisi tarzıyla hazırlanan cami, kubbesiz, düz çatı, tek minareli ve tek şerefeli olarak yapıldı.

Cami bünyesinde, aynı anda 100 kişinin kullanabileceği bir kütüphane, 120 kişilik etüt salonları, kapalı otopark, gasilhane ve imam odası bulunuyor.

Kapalı alanında aynı anda 2 bin 100 kişinin ibadet edeceği caminin iç ve dış doğramaları ahşap ve vitray cam olarak hazırlandı.

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X