Bizi takip edin

Genel

Erdoğan’dan konsolosluk tepkisi: Hesabını ağır ödersiniz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aydın Gençlik Buluşması’nda “Yeter, söz de karar da gelecek de milletindir demek için sabırsızlanan bir gençlik görüyorum. Mandacılara özgüven dersi verecek, cesaret abidesi bir gençlik görüyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adnan Menderes Üniversitesi’nde düzenlenen Aydın Gençlik Buluşması’na katıldı.

“Gençlerimizin tamamı bizim göz bebeğimizdir”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, her gencin kendileri için özel olduğunu vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hangi siyasi fikre, kökene, hayat tarzına sahip olursa olsun gençlerimizin tamamı bizim göz bebeğimizdir. Gençlerin, tanımı başkaları tarafından yapılan harflerle sınıflandırılmasını, belli kalıplara ve şablonlara hapsedilmeye çalışılmasını reddediyoruz. Her biri farklı bir dünyayı, farklı bir karakteri, eşsiz bir potansiyeli temsil eden milyonlarca gencimizi böyle harcıalem tariflere sığdırmak mümkün de değildir, adil de değildir. Gençlerimizi, çoğu dışarıdan ithal kavramlarla tanımlama gayretlerinin gerisindeki hesapların elbette farkındayız. Bu çabanın gayesi gençleri anlamak, gençlerle empati geliştirmek, gençlerin gündemini takip etmek, derdiyle dertlenmek kesinlikle değildir. Bu tarz kurnazlıkların amacı gençlerimizi belli ideolojilere yönlendirmektir.”

“Sahte gündemler yurt dışı patentli”

“Türkiye’nin seçimleri hiçbir dönemde olmadığı gibi bugün de asla bizimle ilgili değildir.” diyen Erdoğan, seçimlerin, Türkiye ve milletle birlikte küresel siyaset açısından önemine işaret etti.

Erdoğan, “Avrupa’dan Amerika’ya tüm küresel güçler, 14 Mayıs seçimini etkilemek, kendi istedikleri şekilde yönlendirebilmek için şimdiden yoğun çaba harcıyor. Şahsımız aleyhine yürütülen alçakça kampanyalar bunun içindir.” dedi.
İfade özgürlüğü kılıfı altında desteklenen Kur’an-ı Kerim’i yakma eylemlerinin gayesinin de bu olduğunu belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

“Ülkemizle ilgili oluşturulmaya çalışılan güvensizlik algısının gerisinde bu niyet vardır. Turizm sektörümüzü hedef alan sinsi oyunların amacı da budur. Seçim arifesinde Türkiye kamuoyunu etkilemeye dönük tüm bu çabaları beraberce takip ediyoruz. Muhalefetin gerek cumhurbaşkanlığı adaylığımız gerekse Yüksek Seçim Kurulumuz üzerinde oluşturmaya çalıştığı sahte gündemlerin sebebi yurt dışı patentli bu girişimlere destek olmaktır. Türkiye Yüzyılı’nın şafağının söktüğü gün gibi ortadayken, 14 Mayıs’ta milli irade düşmanlarına gayet güzel bir ders vermeye hazırlanıyor muyuz? Milli irade düşmanlarına ‘Bay bay’ demeye hazırlanıyor muyuz? Ülkemize ve milletimize krizden, kavgadan, kargaşadan başka hiçbir vaadi olmayan eski Türkiye heveslilerini tekrar sandığa gömeceğiz. Bu toprakların evladı rahmetli Menderes’i darağacına gönderen faşist zihniyet, 14 Mayıs’ta bir kez daha tarih önünde hesap verecektir.”

Gençlere inandığını, güvendiğini dile getiren Erdoğan, “14 Mayıs’ta bu işi sizlerle beraber bitireceğimize olan inancım sonsuz. Yeter, söz de karar da gelecek de gençlerin.” diye konuştu.

“Gerekli kararları alacağız”

“Seçim dönemine girdik. Bazı ülkelerin konsoloslukları kapatıldı, ardından terör uyarıları geldi. Bir şeylerin amaçlandığı belli. Ne yapılmaya çalışılıyor?” sorusuna Erdoğan, “Bunların hepsi şu anda zamana oynuyorlar. Geçenlerde Dışişleri Bakanlığımız bunların hepsini çağırdı, bunlara gereken ültimatomu verdi. ‘Eğer bu tür şeyleri devam ettirecek olursanız, bunun hesabını ağır ödersiniz’ dedi. Ve öyle zannediyorum ki pazartesi günü Kabine Toplantımız var. Orada da gerekli kararları alacağız” cevabını verdi.

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X