Bizi takip edin

Manşet

Ey Oğur! Sende kim var

2021’e bende kim var bestesiyle giren Erkan Oğur, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’a eşlik ettiği türkü nedeniyle muhaliflerden tepki alıp çark edince müzikseverlerden “Sende kim var” eleştirisini aldı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın seslendirdiği türküde kopuz çaldığı için bir takım çevrelerce eleştirilen müzisyen Erkan Oğur, “Ben sadece müzikle ilgili bir yaklaşımla ve İbrahim Kalın’ı bağlama seven, halk müziğiyle ilgili birisi diye hissettiğim için birkaç müzisyen arkadaşın ricası üzerine kopuzumla eşlik ettim. Düzenleme yapmadım” açıklamasında bulundu.

İbrahim Kalın’ın seslendirdiği türküye yaptığı eşlik sonrasında büyük takdir toplayan ve beğeni alan Oğur, yakın olduğu zümrenin tepkisi karşında çark etti. Yabancı bir yayın organına röportaj veren Oğur yaptığı açıklamalarda kendisiyle çelişti.

Oğur, bir yandan İbrahim Kalın’ın sanatçı yanını överken diğer yandan yaptığı işten dolayı pişmanlık duyduğunu söyledi. İbrahim Kalın’ın kedisini aradığını söyleyen Erkan Oğur, “Benim için bağlama çalıp, halk müziği seven İbrahimsiniz. Tabii ki çalarım dedim.” dediğini söylerken gelen baskılar sonrası İbrahim Kalın’ın siyasi kimliği üzerinden çark etti.

Oğur’un açıklaması sonrasında sanatına ve emeğine saygı duyan birçok müzik sever ise “Ben bugünkü iktidarı, hükümeti politikaları nedeniyle tasvip eden biri değilim” diyerek kendisini savunmasına kayıtsız kalmadı ve tepkisini 2021 yılı bestesi olan “Bende kim var” türküsüne atıfta bulunarak “Sende kim var” sözleriyle ortaya koydular.

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X