Bizi takip edin

Manşet

Fatih Terim: Bu Galatasaray’a yapılmadı! Nereye yapıldığı çok açık

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Yunanistan’da kendilerine yapılan muameleyle ilgili, “Bu Galatasaray’a yapılmadı, nereye yapıldığı çok açık. Biz bunlara boyun eğecek ne insanlarız, ne de kulübüz” dedi.

Galatasaray Futbol Takımı, Olympiacos ile oynanacak özel maç için gittiği Yunanistan’da PCR testlerinin kabul edilmemesi nedeniyle İstanbul’a geri döndü.

Saat 00.00 sularında İstanbul’a iniş yapan Galatasaray’ın teknik direktörü Fatih Terim, havaalanında açıklama yaptı.

Terim, “Bizim için yapılacak tek şey geri dönmekti. Bu Galatasaray’a yapılmadı, nereye yapıldığı çok açık. Biz gereği neyse onu yaptık, yarın da olsa aynısını yaparız. Savunulacak bir yanı yok, tam bir komedi” dedi.

Terim, şu ifadeleri kullandı:

“Takdir edersiniz ki Galatasaray uluslararası kuralları çok iyi bilen bir kulüptür. Dünyadaki tüm maçlarda bu tecrübeyi en çok edinen kulüplerin başındadır. 24 saat önceden zaten test olduk. Hepimiz oraya tüm testlerin belgeleri ile gittik. İki ülke arasında son zamanda yapılan anlaşmada karşılıklı testlerin kabulü anlaşması var. Bizden hızlı test istendi. Nedenini sorduysak da son 2 gündür bunu uyguladıklarını söylediler. Bunun rastgele olmasına ben de dahil oldum. Burundan test olduk.

“Dostluk maçları dostlarladır”

Dostluk maçları dostlarladır, o davranış hiç dostça bir davranış değil.

Pasaportlarımızı istediler, deport edeceklerini söylediler. Pasaportları vermeyeceğimizi söyledik, ısrarla vermeyeceğimizi söyledik. Bu arada 4 saat zaman geçti.

“Olympiakos Başkanı Marinakis de beni aradı”

Kararı verdikten sonra hala bize hep beraber gelin, test olun dediler. Olympiakos Başkanı Marinakis de beni aradı, kendisine teşekkür ediyorum, hepsi olması için uğraştılar.

Bunu Galatasaray’a yapılmış bir şey olarak görmüyorum, nereye yapıldığı belli. Ne tarz, ne tavır, ne takınılan hareket tarzı hoş değil. Biz bunlara boyun eğecek ne insanlarız, ne de kulübüz.”

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X