Bizi takip edin

Teknoloji

Güvenlik güçleri için 100 binden fazla dünyanın en hafif ve sağlam zırhı üretildi

Türk savunma sanayisi bünyesinde geliştirilen 100 binden fazla ileri balistik zırh çözümleri, Jandarma ve Emniyet Genel Müdürlüğü personelince kullanılırken, birçok Avrupa ülkesine de ihraç ediliyor.

Türk savunma sanayisi bünyesinde geliştirilen balistik zırh çözümleriyle güvenlik güçlerinin operasyon sahasındaki güvenliği üst seviyeye çıkarılıyor.

Ankara’da bulunan 3 üretim tesisinde balistik koruyucu zırh sistemleri üretiliyor.

İLERİ BALİSTİK ZIRH ÇÖZÜMLERİ ÜRETİLİYOR

Bor karbür, silisyum karbür ve alumina seramiklerle ileri balistik zırhlı çözümleri üretebilen dünyadaki birkaç firmadan biri olan Nurol Teknoloji, ortaya koyduğu ürünlerle Türk Silahlı Kuvvetleri, emniyet güçleri ve diğer kolluk güçlerinin olası en yüksek tehdide karşı korunmalarını ve operasyon alanlarında avantaj sağlamasını amaçlıyor.

DÜNYANIN EN HAFİF ZIRH ÇÖZÜMLERİ

Zırh çözümlerinde kullanılan malzemeler ve karışımlar için özgün reçeteler ve üretim yöntemleri geliştirilirken, şirket yetkilileri bu sayede “dünyanın en hafif zırh çözümlerini” ortaya koyabildiklerini vurguluyor.

YERLİ ÜRETİM BALİSTİK KORUYUCULAR

Yerli ve milli balistik koruyucu çözümler bu alandaki dışa bağımlığı büyük ölçüde azaltırken ülke ekonomisine de önemli katkı sağlıyor.

Şirket, Jandarma ve Emniyet Genel Müdürlüğü ihtiyaçları için yakın zamanda 100 binden fazla balistik koruyucu yelek, tam koruma yeleği, gömlek içi yelek siparişi aldı ve bunların yarısına yakınını teslim etti. Teslimatlar partiler halinde sürdürülüyor. (AA)

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X