Bizi takip edin

Manşet

Bakan Nebati’den ilk mesaj: Önceliğimiz yatırım olacak

Lütfi Elvan’dan boşalan Hazine ve Maliye Bakanlığına atanan Nureddin Nebati, görevini Elvan’dan devraldı. Devir teslim töreninde açıklamalarda bulunan Bakan Nebati, “Önceliğimiz yüksek faiz değil, yatırım olacak” dedi.

Lütfi Elvan’dan boşalan Hazine ve Maliye Bakanlığına Resmi gazetede yayımlanan kararla Nureddin Nebati atandı.

YENİ HAZİNE VE MALİYE BAKANI NUREDDİN NEBATİ OLDU

Kararda, “Görevden affını isteyen ve görevden af talebi kabul edilen Lütfi Elvan’dan boşalan Hazine ve Maliye Bakanlığına Nureddin Nebati Türki Cumhuriyeti Anayasasının 104’üncü ve 106’ncı maddeleri gereğince atanmıştır” ifadelerine yer verildi.

Yeni bakan Nureddin Nebati, TBMM’de yemin etti.

Törenin ardından Lütfi Elvan görevini Nureddin Nebati’ye devretti.

YENİ BAKAN NEBATİ’DEN İLK AÇIKLAMA

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati görevi devraldıktan sonra açıklamalarda bulunuyor. 

“Cumhurbaşkanıma şahsıma bu görevi emanet edecek kadar güvendiği için çok çok teşekkür ediyorum. Bu sorumluluğu gece yarısı itibariyle aldık. Hazine ve Maliye Bakanlığı Türkiye’nin çok önemli bir merkezi.

“ÖNCELİĞİMİZ YÜKSEK FAİZ DEĞİL YATIRIM OLACAK”

Salgının en yoğun dönemini ekonomik olarak büyük bir başarıyla atlattık. Sürece başarıyla yön verdik. Türkiye salgın sürecinde en hızlı toparlanan ülkelerden birisi oldu. Ekonomik olarak tam bağımsız bir Türkiye dediğimiz bir yola girdik. Önceliğimiz yüksek faiz değil yatırım olacak. Yatırım ve ihracat artışını güçlendirmek, istihdamı artırmak kaydıyla, asla kulağını sokaktan uzak tutmayarak gereğini yapmak olacaktır.” (AA)

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X