Bizi takip edin

Teknoloji

Hızlı şarj için güçlerini birleştiriyorlar

Hızlı şarj teknolojisi son birkaç yılda çok hızlı gelişmeye başladı. Haliyle bu teknoloji için pek çok oyuncu da sahnede yerini alıyor. Xiaomi, Huawei, Honor, Oppo ve Vivo gibi Çin merkezli teknoloji şirketleri hızlı şarj teknolojisi için güçlerini birleştiriyor.

Tüm akıllı telefonlar için evrensel bir hızlı şarj standardı oluşturmak isteyen şirketler, kendi şarj teknolojisi bilgilerini birleştiriyor. Bu sayede evrensel ve her akıllı telefonda kullanılabilecek bir sistem geliştirmeyi hedefleyen dev şirketler, hızlı şarjın daha güvenli ve hızlı hale gelmesini istiyor.

Kablolu ve kablosuz olmak üzere farklı hızlı şarj seçeneklerini değerlendiren şirketlerin bu ortaklığı için henüz bir gelişme yok ancak temel olarak bakıldığında oldukça iyi bir fikir gibi duruyor.

BU ORTAKLIK NEYİ SAĞLAYACAK?

Farklı markaların hızlı şarj cihazları farklı telefonlarda uyumlu çalışmayabiliyordu. İşte bunun önüne geçilmesi bekleniyor. Örneğin Huawei’in geliştirdiği hızlı şarj cihazı, Xiaomi telefonu da sorunsuz bir şekilde şarj edebilecek.

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X