Bizi takip edin

Manşet

İletişim Başkanlığı’nın “Şehit Diplomatlar Sergisi” 24 Nisan’da açılıyor

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, 24 Nisan’da Los Angeles ve İstanbul’da eş zamanlı olarak, ASALA ve JCAG gibi Ermeni terör örgütlerinin şehit ettiği Türk diplomatlar için ‘Şehit Diplomatlar Sergisi’ açacak.

iletişim

ASAL ve JCAG gibi Ermeni terör örgütleri, Los Angeles’ta Türk diplomatlara yönelik saldırılar düzenledi. İletişim Başkanlığı, saldırıların düzenlendiği Los Angeles’ta 24 Nisan 2021 tarihinde sergi açacak. Başkanlık, sergiyi İstanbul Sirkeci Garı’nda da eş zamanlı açacak.

Türkiye Los Angeles Başkonsolosu Mehmet Baydar ile Konsolos Bahadır Demir, 1973’te Ermeni asıllı Amerikalı tarafından şehit edildi. Ve bu saldırı, Türk diplomatlara karşı örgütlü biçimde yürütülen terörist saldırıların başlangıcı olmuştu.

ASALA ve JCAG gibi Ermeni terör örgütleri tarafından 1970’ler ve sonrasında düzenlenen saldırılarda, 31’i diplomat ve onların aile mensupları olmak üzere 58 Türk vatandaşı şehit oldu. Ve saldırılarda, toplamda ise 77 kişi hayatını kaybetti.

Bu nedenle sergi, 1973-1984’te Ermeni terör örgütlerince şehit olan Türk diplomatlar için.

“Şehit Diplomatlar Sergisi”, Los Angeles’ta 24-26 Nisan tarihleri arasında açık olacak. İstanbul Sirkeci Garı’nda ise 24 Nisan-30 Mayıs tarihleri arasında açık olacak.

SİSTEMATİK VE ÖRGÜTLÜ TERÖR SALDIRILARI

Türkiye’yi dünyada iyi temsil eden devlet görevlilerini hedef alan sistematik suikastlar sergide tüm detaylarıyla anlatılıyor.

Sergide, Ermeni teröristlerce gerçekleştirilen saldırıları ve suikastlar, ülke ve şehir bazlı grafikler ve tarihlerle gösteriliyor.

Sergide şehit diplomatlarımızın yüksek çözünürlüklü hale getirilen fotoğraflarıyla birlikte hikayelerine yer verilen özel görseller var.

TÜRKİYE’NİN 1915 OLAYLARINA DAİR GERÇEKLERİ ORTAYA KOYMAK İÇİN YAPTIKLARI DA ANLATILIYOR

Sözde “Ermeni soykırımı” iftirası, Ermeni lobisi ve bazı ülkelerce siyasi hesaplar için bilerek alevlendiriliyor. 24 Nisan’da düzenlenen sergide, Türkiye’nin 1915 olaylarını aydınlığa kavuşturmak için yaptığı çalışmalar da anlatılıyor.

 

 

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X