Bizi takip edin

Dünya

İngiltere’de Prens Andrew kraliyet unvanlarını kaybetti

İngiltere Kraliyet ailesi üyelerinden York Dükü Prens Andrew’in hakkında çıkan cinsel istismar iddiaları nedeniyle kraliyet unvanları elinden alındı.

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in oğlu York Dükü Prens Andrew’in yıllar önce cinsel istismar uyguladığına ilişkin dava ABD’de devam ediyor.

TÜM KRALİYET UNVANLARI ELİNDEN ALINDI

Hakkında çıkan cinsel taciz istismar iddiaları nedeniyle, Andrew’in tüm askeri unvanları ve kraliyet himayeleri elinden alındı.

“ÖZEL BİR VATANDAŞ OLARAK SÜRECEK”

Buckingham Sarayı tarafından yapılan açıklamada, “Kraliçe’nin onayı ve anlaşmasıyla, York Dükü’nün askeri unvanları ve Kraliyet himayeleri Kraliçe’ye iade edildi. York Dükü herhangi bir kamu görevi üstlenmemeye devam edecek ve davası özel bir vatandaş olarak sürecek” denildi.

KRALİYET AİLESİ ARASINDA TARTIŞILIYOR

İngiltere basınında yer alan ve bir kraliyet kaynağına dayandırılan haberlerde, Prens Andrew’in “Majesteleri” unvanının da düşürüldüğü ve tüm rollerinin Kraliyet ailesinin diğer üyelerine dağıtılacağı ifade edilerek, Prens Andrew’in pozisyonunun Kraliyet ailesi arasında geniş çapta tartışıldığı aktarıldı.

İNSEL SALDIRI VE TACİZ İDDİASI ORTAYA ÇIKMIŞTI

Daha önce Virginia Roberts olarak bilinen Virginia Giuffre adlı kişi Prens Andrew’in gençken kendisine “cinsel saldırı ve tacizde bulunduğunu” iddia etmişti. Giuffre, kendisi 17 yaşındayken Prens Andrew’in kendisine saldırıda bulunduğunu belirtmiş, Andrew iddiaları yalanlamıştı. (AA)

 

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X