Bizi takip edin

Manşet

İsmet Yıldırım açıkladı: İmamoğlu’nun ‘Kiptaş’ yalanı

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, katıldığı televizyon programında, CHP’li İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun iddialarını yanıtladı. İmamoğlu, Başakşehir’de arsa alımıyla ilgili usulsüzlük yapıldığını açıklamıştı. Yıldırım, “İmamoğlu, satın alma işleminin dolarla yapıldığını söyledi. Ancak bahsi geçen arsa TL üzerinden alındı. Elimde belgeler var” dedi.

CHP’li Ekrem İmamoğlu,  Başakşehir’de düşük maliyetle alınan bir arazinin, ardından KİPTAŞ tarafından yüksek bir bedel karşılığında alındığını iddia etmişti.

İddiaların ardından dönemin KİPTAŞ Genel Müdürü olan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, iddianın gerçek dışı olduğunu katıldığı programda belirtti.

Yıldırım’ın açıklaması şu şekilde:

“Bunların tamamı gerçek dışı iddialar. Yalan söylüyor. Doğruyu söylemiyor. Geçen hafta Ekrem Bey, muhterem anne ve babamın vefatının ardından taziye için ziyarete geldiler. O taziyenin dışında 45 dakika 1 saate yakın konuştuk. Bu konuyu daha evvel yine gündeme getirmişlerdi. Ben muhatap alıp cevap vermemiştim. Bunu sahibine sorabilirdi diye düşünüyorum. Çünkü kendisiyle daha evvel hukukumuz var. KİPTAŞ’ta kendisi ilçe belediye başkanı iken 7 -8 kere kendi bölgesiyle alakalı konuştuk. Hukukumuz olan birisi. ”Belge var elimde” diyor. Bende de belge var birazdan göstereceğim. ”11 Milyon dolar” diyor. Bir kere dolar üzerinden satış yok. TL üzerinden vadeli satış gerçekleşti. Her şey belgeli.

KİPTAŞ, sayın Cumhurbaşkanımız zamanında kuruldu. Ve 1994’ten beri İstanbul’da 90 bine yakın konut yaptı. Şehirler üretmiş, ayrıca vatandaştan arsalar satın almış. Bizim kimseye veremeyeceğimiz hesabımız yok.”

 

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X