Bizi takip edin

Gündem

İsveç Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığı’na çağırıldı

İsveç’in Ankara Büyükelçisi Herrström, Dışişleri Bakanlığı’na çağrılarak İsveçli bazı bakanların terörist elebaşlarıyla görüşmesi şiddetle kınandı.

İsveç Savunma Bakanı Hultqvist’in teröristbaşı Mustafa Abdi bin Halil ile gerçekleştirdiği toplantının görüntüleri tepki toplamıştı.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI, BÜYÜKELÇİ HERRSTRÖM’İ ÇAĞIRDI

Dışişleri Bakanlığı, bu durum karşısında rahatsızlığını dile getirerek, İsveç’in Ankara Büyükelçisi Staffan Herrström’i çağırdı.

Bakanlık, Herrström’e Savunma Bakanı Hultqvist’in terörist elebaşlarıyla görüşme yapmasını kınadı. Bakanlık, terör örgütlerine verilen destek konusunda rahatsızlıklarını dile getirdi.

“İSVEÇ’İN MUHATAP ALDIĞI ŞAHISLAR, AB TARAFINDAN DA PKK MENSUBU OLARAK KABUL EDİLİYOR”

Dışişleri Bakanlığı, büyükelçiye, İsveç’in muhatap aldığı şahısların AB tarafından da terör örgütü olarak kabul edilen PKK mensupları olduğunu belirri. Bakanlık, PKK elebaşlarının da bu gerçeği kendi ağızlarından alenen teyit ettiğini ifade etti. Bakanlık, bu teröristlerin Suriye’nin kuzey doğusunda farklı bir isim altında eylemlerini sürdürmelerinin bu gerçeği değiştirmediğini söyledi.

“TÜRKİYE, DEAŞ VE PKK’YLA MÜCADELESİNİ KARARLILIKLA SÜRDÜRECEK”

Bakanlık, Türkiye’nin, DEAŞ ve PKK terör örgütleriyle mücadelesini kararlılıkla sürdüreceği mesajı da Büyükelçi Herrström’e iletti. (AA)

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X