Bizi takip edin

Dünya

Joe Biden: 200 milyon aşı sayısına ulaştık

ABD Başkanı Joe Biden, Başkanlık koltuğundaki 92’inci gününde ABD’de 200 milyon kişinin aşılandığını belirtti.

joe biden

Koronavirüs ile mücadele çalışmaları kapsamında aralarında ABD’nin de bulunduğu birçok ülke, koronavirüse karşı aşılama kampanyalarına aralıksız devam ediyor.

JOE BİDEN “200 MİLYON” HEDEFİNE ULAŞTIĞINI SÖYLEDİ

ABD Başkanı Joe Biden yaptığı basın açıklamasında, Başkanlık koltuğundaki 92’inci gününde ABD’de 200 milyon kişinin aşılandığını ve görevinin 100’üncü gününde 200 milyon kişinin aşılanması hedefine ulaşıldığını kaydetti.

“92 GÜNDE 200 MİLYON AŞI SAYISINA ULAŞTIK”

Biden, “Yarının aşı verileri açıklandığında, bugün bunu başardığımızı gösterecek. Bugün ofiste 92. günde 200 milyon aşı sayısına ulaştık. 100 günde 200 milyon aşı, aslında 100 günün altında. Ulus için inanılmaz bir başarı” ifadelerini kullandı.

“ABD HALKI İLE GURUR DUYUYORUM”

Yönetiminin asıl hedefinin, görevdeki ilk 100 gününde 100 milyon aşı uygulamak olduğunu belirten Biden, “Göreve geldiğimde ilerlediğimiz hızda, 200 milyon aşılama sayısına ulaşmak 220 günden, neredeyse yedi 7, 7.5 aydan fazla sürerdi. Bu dönüm noktası Nisan ayında işaretlemek yerine, en erken Eylül ayı başlarına kadar göremezdik. Yönetimimin ABD’lileri aşılatmak için yaptığı işten gurur duyuyorum. Ama bundan daha çok da, ABD halkı ile gurur duyuyorum” ” ifadelerini kaydetti. (AA)

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X