Bizi takip edin

Gündem

Köfteci Yusuf davasında Sedat Peker’in yargılanmasına başlandı

Afyonkarahisar’da bir et entegre tesisini, tehditle Bursa’da restoran zinciri sahibi Yusuf Akkaş’a satmaya çalışan 19 sanıklı davaya ek iddianame ile sanık olarak eklenen Sedat Peker’in yargılanmasına başlandı.

Duruşma, Peker hakkında çıkarılan kırmızı bültenle arama kararının akıbetinin sorulmasına karar verildi. Dava ertelendi.

Bursa’da, restoran zinciri sahibi olan Yusuf Akkaş’a, tehdit yoluyla Afyonkarahisar’daki bir et entegre tesisini satmaya çalıştığı öne sürülen 19 sanık hakkında, Bursa 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın üçüncü duruşması görüldü.

Duruşmada, dosyası mevcut dava ile birleştirilen Sedat Peker’in de sanık olarak yargılanmasına başladı.

İddia makamı, Peker’le bağlantısı olduğu öne sürülen bazı sanıkların savunmalarının alınmasını istedi. Duruşmada söz alan müşteki Yusuf Akkaş’ın avukatı, birleşen iddianamedeki iddiaların genel olarak kendilerini doğruladığını söyledi. Sanık Erhan K. ise yöneltilen suçlamayı kabul etmedi.

Mahkeme heyeti, sanık avukatlarının taleplerinin ardından Peker’in kırmızı bültenle arama talebinin akıbetinin sorulmasına hükmetti.  Ayrıca yakalama kararının infazının ve entegre tesiste yapılan keşif incelemesinin raporunun beklenmesine karar verdi. Devamında duruşmayı erteledi. (AA)

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X