Bizi takip edin

Yaşam

“Lapseki şeftalisi” coğrafi işaret aldı

Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde yetiştirilen şeftali coğrafi işaret aldı. Böylece bölgenin tescilli ürün sayısı 10’a yükseldi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, coğrafi işaretin, tüketiciler için ürünün kaynağını ve kalitesini garanti altına alırken üreticiler için ise pazarlama ve markalaşma anlamında büyük bir önem taşıdığını söyledi.

Lapseki şeftalisinin coğrafi işaret tescili aldığını ve bölgenin 10. tescilli ürünü olduğunu bildiren Turan, şunları kaydetti:

“Çanakkale’miz tarım alanındaki ürünleri ile geniş yelpazeye sahip, ülkemizin nadide şehirlerinden biri. Ürettiğimiz ürünlerin markalaşması demek, Çanakkaleli üreticilerimizin, çiftçilerimizin ürettiği ürünlerin kalitesinin garanti altına alınması demek. Lapseki şeftalisi, coğrafi işaret tescili alarak, bundan sonra kendi adıyla bir marka olarak raflarda yerini alacak. Çanakkale’miz markalarıyla büyümeye devam edecek. Coğrafi işaret tescilli ürün anlamında şehrimiz önemli bir aşama kaydetti. Tüm ilçelerimizdeki ilgilileri ve kurumlarımızı coğrafi işaret tescilli ürünlerimizi artırmaya davet ediyoruz.”

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X