Bizi takip edin

Gündem

Meral Akşener’den HDP’ye tepki

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, terörist elebaşının serbest kalmasını isteyen HDP’lilerin ifadelerine tepki gösterdi. Akşener, “Nevruz sevginin günüdür, katile özgürlük dilenme günü değildir. Vatana düşmanlık günü değildir” dedi.

Akşener partisinin TBMM Grup Toplantısı’ndaki konuşmasında dün Nevruz Bayramı’nın kutlandığını anımsatarak HDP’yi eleştirdi.

“Varsın; tipinin, boranın, yıkımın peşinde koşanlar, bildikleri yolda gitmeye devam etsinler.” diyen Akşener, şöyle devam etti:

“Kimse merak etmesin. Biz o kara kalplere, kirli emellere, kötü niyetlere geçit vermeyeceğiz. Çünkü biz o birlik için kendini feda etmesini bilenleriz. Biz, ateşten gömlek giyip ateşte yürüyenleriz. Ergenekon’da demiri eritenleriz. O sofranın ayaklarını kaim edenleriz. Biz, ekmeğini, suyunu pay edenleriz. Bir kadim akdin, bir namus sözünün sancağını taşıyanlarız. Bizim için nevruz, sevginin günüdür, katile özgürlük dilenme günü değildir. Bizim için nevruz kardeşliğin günüdür, düşmanlığın günü değildir. Bizim için nevruz birliğin günüdür, terörün günü değildir. Bizim için nevruz, bastığı toprağı cennet vatan bilenlerin günüdür, vatanın her değerine düşman olanların günü değildir.

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X