Bizi takip edin

Yaşam

Meteorolojiden dört için ‘sarı’ alarm: İstanbul’da da sağanak görülecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Balıkesir, Çanakkale, Edirne ve Tekirdağ için kuvvetli sağanak yağış uyarısında bulunarak ‘sarı’ alarm verdi. İstanbul’da da akşam saatlerinden itibaren sağanak ve yer yer gök görültülü sağanak yağışın beklendiği bildirildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi verilerine göre, akşam saatlerinden sonra Balıkesir’in batı kıyı ilçelerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanağın, Edremit, Ayvalık, Burhaniye, Havran ve Gömeç ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

AKŞAM SAATLERİNDEN İTİBAREN DİKKAT

Trakya kesiminde de beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanağın, öğle saatlerinden sonra etkisini artırarak akşam ve gece saatlerinde Edirne’nin güney ve Tekirdağ’ın batı kesimleri ile Çanakkale’nin Gelibolu ve Eceabat ilçelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

İSTANBUL İÇİN 18.00’DEN SONRA BEKLENİYOR

Meteoroloji’den alınan son bilgiye göre saat: 18.00’den itibaren İstanbul’da da sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Ani sel, su baskını, yıldırım ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. (AA)

 

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X