Bizi takip edin

Manşet

MİT’in nokta operasyonundan yeni bilgi: Kendi yuvasında vuruldu

MİT’in aylar süren takibi sonucu PKK’nın tepe ismi “Dersim Malatya” kod adlı İzzettin İnan etkisiz hale getirdi. MİT operasyonuna ait yeni bilgiler ortaya çıkarken; İnan’ın, kendi yuvası Duhok-Gara bölgesinde yakın mesafeden çapraz ateşe alındığı öğrenildi.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü PKK’nın üst düzey isimlerine “nokta” operasyonlar düzenlemeye devam ediyor. Daha önce pek çok örgüt üyesini tek tek etkisiz hale getiren MİT, son olarak Irak’ın kuzeyindeki Duhok-Gara bölgesinde terör örgütü PKK’nın sözde üst düzey yöneticileri ve sözde askeri konsey üyeleri arasında yer alan “Dersim Malatya” kod adlı İzzettin İnan’a “nokta” operasyon düzenledi. Saha istihbaratı ile teröristi takibe alan MİT, İnan’ı etkisiz hale getirdi.

Yakın Mesafe Çapraz Ateş

Aylarca süren çalışmalar neticesinde terörist İnan’ın faaliyetleri hakkında en ince detaya kadar bilgi alan ajanlar; İnan’ın, örgüt kadrolarına verilecek eğitimlerle ilgili iki örgüt kadrosuyla toplantı halinde olduğu bilgisine erişti. Operasyon için düğmeye basıldı ve teröristler etkisiz hale getirildi. Başarıyla gerçekleşen operasyonun ardından saha ajanları, planlandığı gibi güvenli şekilde Gara’dan çıktı.

Halefi de Öldürülmüştü

Öldürülen teröristin, örgüt tepe yönetiminde bulunan isimlerden Sofi Nurettin kod adlı Halef El Muhammed’in yerine göreve getirildiği öğrenildi. 1992’de girdiği örgütte farklı bölgelerde çeşitli sorumluluklar alan ve son olarak Sofi Nurettin kod Halef El Muhammed’in Mayıs 2021’de etkisiz hale getirilmesinin ardından Apollo Akademiler sorumluluğuna getirilen İzzettin İnan, birçok kanlı eylemin yanı sıra Hatay’da 2020’de 2 günde 400 hektar alanı küle çeviren orman yangınının sabotaj talimatını da vermişti.

İnlerinden Çıkamaz Oldular

MİT, örgütün kendisini güçlü gördüğü, yeni kadroların ideolojik ve askeri eğitimler aldığı “Apollo Akademileri’nin” işlevsiz hale getirilmesine yönelik peş peşe stratejik operasyonlar yapıyor. Başarısızlıkların sorumlusu olarak görülen Murat Karayılan’ın ise ölüm korkusundan mağaradan bile çıkamadığı, kadrolarla bir araya gelemediği öğrenildi. Güvenlik kaynakları, örgüt yönetiminin eleştirel tavrının Murat Karayılan’ın otoritesini sarstığı ve örgüt üzerindeki hâkimiyetini erozyona uğrattığını vurguluyor.

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X