Bizi takip edin

Gündem

Muharrem İnce, CHP’den ayrılan isimlerle partisini kurdu

CHP’den ayrılarak Memleket Hareketi’ni kuran Yalova eski Milletvekili Muharrem İnce, Memleket Partisi’ni resmen kurdu. İnce, kurucular tarafından oy birliğiyle genel başkanlığa seçilirken, parti sözcülüğüne Gaye Usluer getirildi.

CHP’nin 2018 seçimlerindeki Cumhurbaşkanı adayı olan, Muharrem İnce’nin 2020’de Sivas’ta başlattığı ‘Memleket Hareketi’ partileşti. İçişleri Bakanlığı’na giderek partinin resmen kurulması için başvuru dilekçesini veren İnce, ardından bakanlıktan ayrıldı.

Muharrem İnce öncülüğünde kurulan partinin sözcülüğüne, kısa süre önce CHP’den istifa eden Gaye Usluer getirildi. Usluer, Kurucular Kurulu Toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Partinin Türkiye için hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek sözlerine başlayan Usluer, şunları dile getirdi;

“Memleket Partisi olarak geleceğimizi barışla, özgürlükle ve yeniden demokrasiyle taçlandırmak üzere söz veriyoruz. Biraz önce genel merkezimizde parti meclisi toplantı salonumuzda İçişleri Bakanlığı’ndan aldığımız belgeyi Kurucular Kurulu ile paylaştık. Genel başkanımızı seçtik, Sayın Muharrem İnce oy birliği ile seçildi.”

(AA)

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X