Bizi takip edin

Dünya

NATO: Putin nükleer söylemini tekrarlarsa ciddiye alırız

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Vladimir Putin’in Ukrayna savaşında nükleer silah kullanımı konusunda yaptığı açıklamayı değerlendirdi. Stoltenberg, “Putin’den bu tür nükleer retoriği tekrar tekrar görürsek, bunu ciddiye almamız gerekecek.” dedi.

Dünya Rusya Devlet Başkanı Viladimir Putin’in Ukrayna savaşı için nükleer silah imasını konuşuyor.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, katıldığı Avrupa Parlamentosunda Sosyalist ve Demokratlar Grubunun toplantısın konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

NATO’nun Ukrayna’daki savaşa ilişkin olarak iki görevi olduğunu belirten Stoltenberg, birinin Ukrayna’yı desteklemek, diğerinin çatışmanın tırmanmasını engellemek olduğunu ifade etti.

Nükleer imaları ciddiye almamız gerekecek”

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, şunları kaydetti:

“Putin’den bu tür nükleer retoriği tekrar tekrar görürsek, bunu ciddiye almamız gerekecek. Bu nedenle, bunun Rusya için ciddi sonuçları olacağı ve nükleer savaşın asla yapılmaması gerektiği mesajını net bir şekilde iletiyoruz. Sonra elbette başka bir tırmanma türü ortaya çıkacak.

Bu Ukrayna’nın ötesinde bir tırmanış olacak. Şu anda Ukrayna’da devam eden savaş kötü ve Ukrayna halkı için bir trajedi elbette, ancak NATO ile Rusya arasında tam teşekküllü bir savaş daha da kötü olacak.” (AA)

 

 

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X