Bizi takip edin

Spor

Nihat Özdemir: Küme düşme kaldırılmayacak

Süper Lig’de sezonun tamamlanmasının ardından küme düşme tartışmaları gündeme geldi. Başkan Nihat Özdemir, konuyla alakalı açıklamalarda bulunup küme düşmenin kaldırılmayacağını ifade etti.

Süper Lig’de sezonun tamamlanmasının ardından Erzurumspor, Denizlispor ve Gençlerbirliği küme düşmenin kaldırılması adına başvuruda bulundu.

Konuyla ilgili konuşan TFF Başkanı Nihat Özdemir, “Bu sezon, geçen sezon gibi değil. Şartları herkes biliyordu ve kendini ona göre hazırladı” diyerek küme düşmenin kaldırılması yönündeki başvuruları dikkate almayacaklarını belirtti.

“KİMSENİN BEKLENTİSİ OLMASIN”

Konuyla ilgili ilk kez konuşan TFF Başkanı Nihat Özdemir yaptığı açıklamada, “Bu sezon, geçen sezon gibi değil. Şartları herkes biliyordu ve kendini ona göre hazırladı. Hemen her takım, benzer sıkıntıları yaşadı. Ne bir eksik, ne bir fazla. Bu yüzden, bu sezon için kimsenin bizden düşmeyi kaldırmak, lige çıkartmak, 19’u 20 yapmak gibi bir beklentisi olmasın” dedi.

“GEÇEN SEZON HERKES HAZIRLIKSIZ YAKALANDI”

Geçen sezon takımların pandemiye hazırlıksız yakalandığını belirten Özdemir, “Geçen sezon, bu salgına herkes hazırlıksız yakalandı. Futbolu, işi, gücü unuttukBambaşka bir dünya içinde bulduk kendimizi. Geçen sezonun son 8 haftası öncesinde 3 ay futbol oynanmadan tamamlandı. Bu yüzden, ayrı bir şekilde değerlendirmek gerekiyordu.

Bazı futbolcular yurt dışına gitti, bazıları futbol oynamak istemedi, bir çok sorun yaşandı.Durum böyle olunca, Kulüpler Birliği’nin oy birliği ile bizlere getirdiği öneri üzerinde mutabakat sağlayarak tüm liglerde düşmeyi kaldırdık” açıklamasını yaptı.

“TAKIM SAYISI 18 OLACAK”

Özdemir, “Geçen sezon ne ilan ettiysek aynısı uygulanacak. Sonraki sezonlarda hem Süper Lig hem de TFF 1. Lig’deki takım sayısını 18’e düşürmeyi hedefliyoruz” diye konuştu. (AA)

 

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X