Bizi takip edin

Teknoloji

Otomotivde ‘gelecek’ bugünden geldi

Pandemi döneminde yapılan ilk büyük çaplı otomobil fuarı Almanya’da gerçekleşti. Sektördeki dönüşüme işaret eden ve geleceğin ‘beklenenden çabuk’ geldiğini anlatan uzmanlar, Türkiye’nin de bu yeni sürece göre planlama yapması gerektiği görüşünde.

Otomotivde gelecek bugünden geldi

Otomotiv sektörü hiç şüphesiz her dönem dünya ekonomisinde taşıyıcı kolonlardan biri oldu. Milyarlarca dolarlık büyüklüğü, sağladığı istihdam ve doğrudan tüketiciye ulaşan yapısıyla hem üreten, hem tüketenler için zaman içinde daha da önemli oldu.

Özellikle yeni teknolojilerin otomotiv dünyasıyla çok hızlı ve neredeyse kusursuz bir şekilde entegre edilebilmesi, sektörü bilim ve teknoloji potasının içine taşıdı. Haliyle marka değeri yüksek otomobil fuarları otomotivin çok daha ötesinde anlamlar ifade etmeye başladı.

Tarihi Frankfurt Otomobil Fuarı’nın yerini alan Münih Otomobil Fuarı (IAA Mobility 2021), sektör için çok önemli organizasyonlardan biri.

TÜRK ŞİRKETLER DE MÜNİH’TEYDİ 

Emre Özpeynirci’nin anlattıkları aklımızda iki farklı konuyu daha belirgin hale getiriyor. Elektrikli mevzusunun bu denli önemsendiği bir dönemde Türkiye’nin TOGG hamlesi bunlardan ilki…

2022 yılı sonunda üretimi başlayacak TOGG’u gözlerinin aradığını söylüyor Özpeynirci ve Temsa ve Otokar gibi Türk firmaları elektrikli otobüslerini sergilediği bilgisini veriyor.

 

Kent içi ulaşımları küçük ve elektrikli araçlarla sağlama fikri üreticileri de sarmaya başladı.

 

 

 

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X