Bizi takip edin

Gündem

PKK’ya yönelik ilkbahar-yaz operasyonları başladı

İçişleri Bakanlığı, bölücü terör örgütüne yönelik “ara-bul-yok et” stratejisinin uygulanacağı ilkbahar-yaz operasyonlarının başlatıldığını bildirdi.

PKK'ya yönelik 'ara-bul-yok et' stratejisinin uygulanacağı ilkbahar-yaz operasyonları başlatıldı

Kırsalda tükenme noktasına gelen terör örgütünü tamamen ülke gündeminde çıkarmak için yürütülen iç güvenlik operasyonlarında ilkbahar-yaz takvimi başladı.

Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucularının yer alacağı 9 bin 630 operasyon planlandı. Operasyonlar 1 Ekim 2021’e kadar devam edecek.

”ARA, BUL, YOK ET” STRATEJİSİ İLE BÖLGE TERÖRİSTE DAR EDİLECEK

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada teröristlerin barınma alanlarındaki inlerine girileceği, İstihbarata dayalı nokta operasyonlarla “Ara, bul, yok et” stratejisi uygulanacağı vurgulandı.

Bölücü terör örgütüne (BTÖ) yönelik 1 Ekim 2020-15 Nisan arasında düzenlenen Sonbahar-Kış Operasyonları ise başarıyla tamamlandı.

SONBAHAR-KIŞ OPERASYONLARI’NDA 75 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Bu dönemde 7 bin 424 Sonbahar-Kış Operasyonu planlanmasına rağmen 8.915 operasyon gerçekleştirildi.

Bu operasyonlarda 75 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonlarda 915 sığınak ve mağarada, 233 mayın/EYP, 292 silah, 465 el bombası, 891 tüp ve 31.6 ton gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi. (AA)

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X