Bizi takip edin

Dünya

Putin’den ‘katil’ ifadesine yönelik: Bu açıklamalar beni tatmin etti

Vladimir Putin, Biden’ın kendisine yönelik “katil” ifadelerine ilişkin “Açıklamalarının ardından Biden beni aradı ve sözlerini açıkladı. Ben bu açıklamasından tatmin oldum” dedi.

ABD Başkanı Joe Biden ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında İsviçre’nin Cenevre kentinde yapılan yüz yüze görüşme sona erdi.

Cenevre Zirvesi’nin sona ermesiyle basın toplantısı düzenleyen Putin, Biden’ın kendisine yönelik ‘katil’ ifadesini kullanmasına ilişkin gelen soruya yanıt verdi.

“BU AÇIKLAMALAR BENİ TATMİN ETTİ”

Putin, “Sert ifadelere gelince, hepimiz bu ifadeleri biliyoruz. Ondan sonra Başkan Biden beni aradı, açıkladı. Bu açıklamalar beni tatmin etti” dedi.

Putin ayrıca, Biden’ın kendisini ABD’ye, kendisinin de mevkidaşı Biden’ı Rusya’ya davet etmediğini belirtti.

NE OLMUŞTU?

ABD Başkanı Joe Biden, Amerikan televizyon kanalı ABC News’ten George Stephanopoulos’a açıklamalarda bulunmuştu. Ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ilgili sert ifadeler kullanmıştı.

“Putin’in bir katil olduğunu düşünüyorum.” diyen Biden, Putin’in ABD seçimlerine karışmasının bedelini ödeyeceğini söyleyerek, “Putin, bir bedel ödeyecek. Kısa süre içinde göreceksiniz.” demişti.

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X