Bizi takip edin

Ekonomi

Rus turistler Türkiye’de tatil yapmakta kararlı

Rusya Tur Operatörleri Birliği, uçuşların durdurulması nedeniyle nisan ve mayıs aylarında Türkiye’de tatil yapamayacak Rus turistlerin çoğunluğunun, destinasyonlarını değiştirmediğini bildirdi.

rus turist

Rus turistler, uçuş sınırlamasına rağmen Türkiye’de tatil yapmaya kararlı.

Rus Tur Operatörleri Birliği Başkanı, Rusların çoğunluğunun destinasyonlarını değiştirmediğini açıkladı.

Rusya Federasyon Konseyi Toplantısı’nda, ülkedeki turizm sektörüne ilişkin açıklamalarda bulunan Maya Lomidze, Rusya’nın Türkiye’ye uçuşları sınırlandırması kararı sonrasında nisan ve mayıs ayı planları iptal olan turistlerin yeni destinasyonlara yönelip yönelmedikleri hakkında, tur operatörleriyle bir araştırma yaptıklarını dile getirdi.

“RUS TURİSTLERİN YÜZDE 60’I TÜRKİYE’YE GİTMEYİ BEKLİYOR”

Lomidze, “Şu anki tabloya göre Rus turistlerin yaklaşık yüzde 15’i Rus tatil beldelerine yeniden rezervasyon yaptırıyor, yaklaşık yüzde 18-20’si Küba’nın lider olduğu diğer destinasyonlara yeniden rezervasyon yaptırıyor. Geri kalan yaklaşık yüzde 60 ise başka tarihlerde Türkiye’ye gitmeyi bekliyor, ümit ediyor.” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’YE 500 BİN TUR SATIN ALINDI

Nisan-mayıs dönemi için Rusların Türkiye’de 500 bin tur satın aldığını anımsatan Lomidze, şimdilik Rusya içi destinasyonlardaki ek yükün 50-60 bin kişi olduğunu sözlerine ekledi.

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, 12 Nisan’da yaptığı açıklamada, Türkiye ile Rusya arasındaki normal ve charther uçuşları, 15 Nisan-1 Haziran tarihlerinde sınırlandırma kararı aldıklarını açıklamıştı. (AA)

 

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X