Bizi takip edin

Dünya

Seçim başarısının arkasındaki mimar Fahrettin Altun’a neden saldırıyorlar?

Türkiye, 14 Mayıs’ta ve 28 Mayıs’ta iki önemli sınavdan geçti. Batı tüm gücüyle, tam kadro Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karşısında dururken yapılan kara propagandaları boşa çıkartan isim İletişim Başkanı Fahrettin Altun oldu.

Sadece ülkemizde değil tüm dünyada dezenformasyona savaş açan İletişim Başkanı Fahrettin Altun, insanların doğru bilgiye ulaşabilmesi adına başında olduğu İletişim Başkanlığı aracılığıyla önemli çalışmalara imza atıyor. Gerek yurt içinde, gerekse yurt dışında düzenlenen etkinliklerde dezenformasyonun bir kara propaganda aracına dönüştüğünü tüm dünyanın gözleri önüne seriyor.

Türkiye, mayıs ayı içerisinde iki kritik virajdan geçti. Seçim sürecinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kaybettirmek için bir araya gelen emperyalist güçler tam kadro sahadaydı. Gerek medyada gerekse sosyal medyada bir çok yalan haber ve karalama kampanyası yürütüldü.

Yürütülen tüm bu karalama kampanyaları ise Fahrettin Altun’un yönetimindeki İletişim Başkanlığı ekibi boşa çıkarttı. Dezenformasyona karşı çok önceden çalışmalara başlayan Altun ve İletişim Başkanlığı günlük olarak yayımladığı bülten ile üretilen yalan haberlerin doğrularını vatandaşlarla paylaştı.

Aslında Türkiye, seçim öncesinde batının hedefi olmaya başladı. Çünkü gerek sınır ötesi operasyonlar, gerek savunma sanayinde atılan adımlar, gerekse reform niteliğinde hayata geçirilen projeler emperyalist güçleri rahatsız etti. Her fırsatta Türkiye’yi hedef alarak dünya kamuoyunda karalamaya kalkanlar her zaman karşısında İletişim Başkanı Altun ile ekibini buldu. Yalan haberler gerçeği paylaşılarak hep çürütüldü.

“Dezenformasyonla mücadelemiz devam edecek”

Sosyal medyayı doğru ve etkili bir şekilde kullanan İletişim Başkanı Fahrettin Altun, yaptığı açıklamada aynı kararlılıkla dezenformasyon ile mücadeleye devam edileceğini söyledi.

2022 yılında 7418 sayılı yasayı hatırlatan Altun’a ve Türkiye’ye yönelik Twitter’in kararı nedeniyle her zaman ki gibi Avrupa ülkelerinde kendilerini otorite olarak sananlardan sesler yükseldi.

Tüm bu süreç sonrasında Altun, ders niteliğinde bir cevap verdi. (https://legazete.com/altun-dezenformasyonla-mucadelemiz-devam-edecek/)

Seçim döneminde yürüttüğü doğru kampanya ile vatandaşların doğru bilgilendirilmesini sağlayarak seçimin görünmez kahramanı olan Altun’un son mesajı çok kez paylaşılarak binlerce beğeni aldı.

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X