Bizi takip edin

Teknoloji

Son güncellemeyle WhatsApp daha güvenli hale gelecek

Popüler mesajlaşma ve konuşma uygulaması WhatsApp güvenliği artırmak için çalışmalara başladı. Meta çatısı altında yer alan WhatsApp uygulamaya iki aşamalı doğrulama getirmeye hazırlanıyor. WhatsApp bu güncelleme ile dolandırıcılık olaylarının önüne geçmeyi hedefliyor.

Meta bünyesi altında yer alan WhatsApp kullanıcılarının verilerini korumakta ısrarlı. Bir dönem güvenlik açıkları nedeniyle eleştirilere maruz kalan WhatsApp uygulamaya iki aşamalı doğrulamayı getirmeye hazırlanıyor.

İKİ ADIMLI DOĞRULAMA GELİYOR

Webtekno’nun WABetaInfo’dan aktardığı habere göre; WhatsApp, masaüstü ve web sürümlerine iki adımlı doğrulama eklemeye hazırlanıyor. Pek çok insanın iletişim kurmak için güvendiği uygulama, kullanıcıların bilgilerinin çalınmasının önüne geçmek istiyor.

WhatsApp, Touch ID veya Face ID ile uygulamanın kilidinin açılmasıyla dolandırıcılıkların önüne geçmeye çalışsa da hala hesabını kaybeden veya dolandırılan birçok insan var. İki adımlı doğrulama ile uygulamanın hedefi kullanıcılarına daha güvenli bir iletişim platformu sağlamak. Bununla birlikte çoklu cihaz işlevselliğini de arttırmaya hazırlanan WhatsApp, telefonunuzun yakında olmasına ihtiyaç duymadan hatta telefonunuzu açmadan masaüstü ve web uygulamasına erişebilmek için de çalışmalarını sürdürüyor. İki adımlı doğrulama ile de kullanıcıların güvenliğini sağlamaya yardımcı olabilecek.

Hesabınızın kaydını oluştururken 6 haneli kodu girdikten sonra hesaba giriş yapmak için kişisel bir PIN istenecek. WhatsApp, iki aşamalı doğrulamayı etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak mümkün olacak. Bu özellik ile de telefonunuzu kaybettiğiniz veya PIN kodunuzu hatırlamadığınız anlarda mağdur olmamanızı sağlayacak.

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X