Bizi takip edin

Manşet

Terör kamplarına yeni harekat

Irak’ın kuzeyindeki terör kamplarına hava ve kara harekatı başlatıldı.

Terör kamplarına yeni harekat

Sınır hattı hareketli

“Daha önce Irak’ın kuzeyinde başlatılan operasyonlarla teröristlere ağır darbe indirilmişti. Bu kez bir kapsamlı operasyon daha başlatıldı. Dün akşam saat 20.00’den itibaren Türk Silahlı Kuvvetleri; Metina, Zap, Avaşin Basyan bölgesi ve Kandil bölgelerine büyük bir operasyon başlattı.

Sınırda hem hava hareketliliği hem de kara hareketliliği yaşanıyor.”

Terör hedefleri hem havadan hem de karadan vuruluyor

“Diyarbakır’dan kalkan F16 savaş uçakları ve ardından da ATAK helikopterleri terör hedeflerini vurdu. Teröristlerin barındığı tespit edilen kamplar ve eğitim alanları ile barınakları ve sığınaklar yoğun şekilde hem savaş uçakları tarafından hem de ATAK helikopterleri tarafından vuruldu. Aynı anda eş zamanlı olarak sınır hattında bulunan karakollardaki fırtına obüsleri ve topçu birlikleri de terör hedeflerini vurmaya başladı.

Havadan indirmeyle birlikte özel kuvvetler ve komandoların da karadan bölgeye operasyon başlattığı bilgisi var.”

Komandolar Zendure tepesinde

“Operasyon Metina bölgesinde yoğunlaşmış durumda. Komandolar Metina bölgesindeki kritik 2 tepeye indirme yaptı. Bu tepelerden birisi Zendure tepesi. Teröristler, işgal altında tuttukları bu bölgeden zaman zaman sınır hattımıza yakın üs bölgelerimize sızma ve saldırı girişiminde bulunuyordu. Bu bölgede şiddetli çatışmanın devam ettiği ve topçu birliklerinin burayı yoğun şekilde vurduğu bildirildi.” (TRT)

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X