Bizi takip edin

Gündem

TSK ve MİT, 8 teröristi etkisiz hale getirdi

Milli Savunma Bakanlığı, TSK ve MİT’in koordineli operasyonunda Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde 5, Zap bölgesinde ise 3 olmak üzere toplam 8 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve MİT, koordineli operasyonlarla terör örgütü PKK’ya darbe üstüne darbe indiriyor.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, TSK ve MİT koordineli operasyonda Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde tespit edilen 5 PKK’lı hava harekatı ile etkisiz hale getirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Hangi deliğe girerlerse girsinler arayıp, bulup yok edeceğiz.” denildi.

Daha önce TSK ve MİT’in başarılı operasyonuyla terör örgütü PKK’nın Suriye sorumlusu ‘Sofi Nurettin’ kod adlı terörist Irak’ta etkisiz hale getirilmişti.

2’si sözde üst düzey 4 teröristin Irak’ın kuzeyindeki Duhok kırsalında etkisiz hale getirilme görüntüleri paylaşılmıştı.

3 PKK’LI TERÖRİST SİHA’LARLA ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, “Irak’ın kuzeyindeki Zap bölgesinde tespit edilen 3 PKK’lı terörist, SİHA’larımız tarafından etkisiz hale getirildi.” denildi.

Milli Savunma Bakanlığının Twitter hesabından yapılan açıklamada, “SİHA’larımız teröristlere darbe vurmaya devam ediyor. Irak’ın kuzeyindeki Zap bölgesinde tespit edilen 3 PKK’lı terörist SİHA’larımız tarafından etkisiz hale getirildi. En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar operasyonlarımız aralıksız devam edecek.” ifadeleri kullanıldı.

(AA)

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X