Bizi takip edin

Teknoloji

Tüm zamanların en çok satılan 5 otomobili

En çok satılan otomobiller yıldan yıla değişiklik gösterse de bazı araçların tahtını, hiçbir yeni otomobil sallayamıyor. İşte otomotiv endüstrisinde tüm zamanların en çok satan 5 modeli…

En çok satılan otomobil modelleri, yıldan yıla değişiklik gösteriyor. Mevcut ekonomik koşullar, yeni çıkan modeller, dönemin otomobil trendleri, reklama yapılan yatırımlar ve yenilenen ihtiyaçlar, tüm bu değişikliklerde etkili oluyor. Fakat bazı modellerin tahtını, gelen hiçbir yeni otomobil sallayamıyor. İşte tüm zamanların en çok satan 5 otomobili…

İşte en çok satan otomobiller:

VOLKSWAGEN PASSAT – 23 MİLYON

İlk kez 1973 yılında tanıtılan Volkswagen Passat, o günden bu yana 23 milyondan fazla sattı. Almanya çıkışlı otomobil, böylece dünya tarihinin en çok satılan 5 otomobilinden biri olmayı başardı.

HONDA CIVIC – 24 MİLYON

Japon otomobil devi Honda tarafından üretilen Honda Civic, 1972 yılında tanıtıldı. Honda, o günden bu yana 24 milyonun üzerinde Civic sattı.

VOLKSWAGEN GOLF – 35 MİLYON

Alman otomotiv üreticisi Volkswagen’in bir diğer harikası olan Golf, 1974 yılında görücüye çıktı. İlk başta küçük bir aile otomobili olarak görülen araç, zamanla model çeşitliliği sayesinde bu imajını değiştirmeyi başardı. Otomobil tutkunları, bugüne kadar 35 milyon adetin üzerinde Volkswagen Golf satın aldı.

FORD F-SERİSİ – 41 MİLYON

ABD’li otomotiv üreticisi Ford’un 1948 yılında üretimine başladığı F serisi, 24 yıl boyunca Amerika’nın da en çok satan aracına ev sahipliği yaptı. Ford, serinin en çok satılan modeli F-150’nin elektrikli versiyonunun üretimine de kısa bir süre önce başladı. En son 14. nesli piyasaya sürülen serinin satışları, 41 milyon barajını geride bıraktı.

TOYOTA COROLLA – 50 MİLYON

2007’den beri en çok satan otomobil unvanını elinde tutan Toyota Corolla, zirveye oturdu. 1966 yılından bu yana üretilen araç, son olarak 12. neslini sürücülerle buluşturdu. Otomobil; yıllar içerisinde güvenilirlik, marka algısı ve fiyat-performans noktasında oldukça iyi bir imaj oluşturdu. Bu sayede Japon otomobil devi Toyota, 1966 yılından bu yana 50 milyonun üzerinde Corolla sattı.

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X