Bizi takip edin

Manşet

Türk SİHA’larının başarısı ABD basınında

ABD’nin önde gelen gazetelerinden Wall Street Journal’da yayımlanan bir haberde, Türkiye’de üretilen düşük maliyetli silahlı insansız hava araçlarının (SİHA) Suriye, Libya ve Azerbaycan’daki savaşlarda “oyun değiştirici” olarak yer aldığı belirtildi.

Türk SİHA’ları dünya basınında her gün adından söz ettiriyor.

Amerikan Wall Street Journal, Türk SİHA’ları ile ilgili bir haber yayımladı. Haber başlığı, “Silahlı ve düşük maliyetli Türk SİHA’ları muharebe meydanlarını ve jeopolitiği yeniden şekillendiriyor” oldu.

WSJ, Türk SİHA’larının 23 saat boyunca havada sessizce kaldığını yazdı. SİHA’ların hava savunma sistemlerinin açıklarını da yakaladığını belirtti.

Libya’da savaşın kaderini değiştirdi

Gazete, haberinde, Türk SİHA’larının pahalı savaş uçaklarının gerçekleştirdiği görevleri yaptığını dile getirdi.

WSJ, Bayraktar insansız hava aracının, Libya’da savaşın kaderini değiştirdiğini ve Hafter’in ağır kayıplar vermesine neden olduğunu yazdı.

Habere göre,  Amerikan Hava Kuvvetleri Araştırma Laboratuvarı, Türkiye’nin ürettiğine benzer savaş makineleri üzerinde çalışıyor.

WSJ, Katar ve Ukrayna’nın Bayraktar TB 2 satın aldığını ve Polonya’nın da  sipariş verdiğini belirtti. Yanı sıra başka NATO ülkelerinin de Türk SİHA’ları ile ilgilendiğini yazdı.

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X