Bizi takip edin

Gündem

Türkiye ve BAE ekonomik ilişkilerini güçlendirmeye kararlı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile yapılan anlaşmalarla ilgili, “Türkiye ve BAE, ikili ekonomik ilişkilerini güçlendirme ve bölgesel iş birliği fırsatlarından yararlanma hususlarında kararlıdır” dedi.

Türkiye ve BAE ikili ekonomik ilişkilerini güçlendirmeye kararlı" - Son  Dakika Haberleri

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan ile görüşmesiyle ilgili açıklama yaptı.

İKİLİ ANLAŞMALAR EKONOMİK İLİŞKİLERİMİZİ GELİŞTİRECEKTİR 

Ziyaretin, devletin bölgesel barış ve istikrarı tesis etmeye yönelik çabalarını kanıtlayan önemli bir ziyaret olduğunu belirten Altun şunları söyledi:

“Ticaret, enerji ve çevre alanlarında imzalanan ikili anlaşmalar ekonomik ilişkilerimizi geliştirecektir. Ayrıca, bu anlaşmaların çok ihtiyaç duyulan iş birliği hedefini daha da ileriye taşımasını temenni ediyoruz. Türkiye bölgede istikrar ve barış için her zaman önemli bir güç olacaktır.”

TÜRKİYE VE BAE, İKİLİ EKONOMİK İLİŞKİLERİNİ GÜÇLENDİRMEYE KARARLIDIR 

Borsa ve liman anlaşmalarının da ekonomik profili güçlendireceğine değinen Altun, şöyle konuştu:

“Önümüzdeki yıllarda ticari ilişkilerimizi geliştirmek en büyük önceliğimiz olacaktır. Türkiye ve BAE, ikili ekonomik ilişkilerini güçlendirme ve bölgesel iş birliği fırsatlarından yararlanma hususlarında kararlıdır. Bunun, Türkiye-Körfez ilişkilerinde bölgesel istikrar açısından yeni bir dönemin başlangıcı olacağına inanıyoruz.”

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X